Sekcja Szermiercza

Sztab szkoleniowy sekcji szermierczej Piasta tworzą:

Marek Julczewski, trener reprezentacji Polski szpadzistów, wychowawca srebrnego medalisty z IO z Pekinu, Adama Wierciocha.

Maciej Chudzikiewicz, fechmistrz, były trener reprezentacji olimpijskiej Polski seniorów i kadry  młodzieżowej. Wychowawca aktualnego Mistrza Europy i Mistrza Polski,Mateusza Nycz

Piotr Markowicz – spod jego ręki wyszło wielu medalistów mistrzostw Polski.

Anna Ridzewska – medalistka Mistrzostw Polski, instruktor (opiekuje się najmłodszymi)

Wojciech Kozioł – W latach 1992-2002′ był zawodnikiem RMKS Rybnik. W roku 2012 rozpoczął przygodę jako trener szermierki, a od 2017 jako trener Piasta Gliwice.

Sebastian Majgier – czynny zawodnik i trener młodzieży

 

Opiekunem sekcji z ramienia Zarządu Klubu jest Zdzisław Mikulski

 

W sekcji obecnie ćwiczy 70 dzieci, dziewcząt i chłopców, młodzieżowców i seniorów, w wieku od 8 do 40 lat.

 

Zajęcia odbywają się w hali sportowej przy ul. Warszawskiej 35 (za posterunkiem Policji). W zależności od zaawansowania i kategorii wiekowej od 2 do 4 treningów w tygodniu.

 

Trwa ciągły nabór do sekcji. Zapisywać się można od poniedziałku do piątku w godzinach od 16 do 19.
Szczegółowych informacji udziela Maciej Chudzikiewicz – nr tel. 601 894 404

 

Zapraszamy też dorosłych, kobiety i mężczyzn do udziału w zajęciach „szermierczych dinozaurów”. Wystarczy trzy miesiące ćwiczeń, aby wziąć udział w zawodach. Są to zajęcia dla amatorów. Nie jest wymagana żadna znajomość szermierki, tylko dobry stan zdrowia. Gwarancja dobrej zabawy i świetnego samopoczucia. Ograniczenie wieko 65 lat.

 

ZOBACZ JAK SIĘ BAWIĄ DINOZAURY

 

Sekcja szermiercza Piasta Gliwice działa nieprzerwanie od 65 lat. Wychowankowie tej sekcji zdobywali i zdobywają medale na najważniejszych zawodach sportowych w kraju i na świecie w tym na Igrzyskach Olimpijskich, Mistrzostwach Świata i Europy.

 

Młodzież Piasta należy do ścisłej, krajowej czołówki, regularnie nasi zawodnicy zdobywają medale na Mistrzostwach Śląska i Polski.

 

W 1964 roku Egon Franke, wychowanek Piasta na IO w Tokio zdobył złoty i srebrny, olimpijski medal. W 2008 roku srebrny medal na Olimpiadzie w Pekinie wywalczył Adama Wiercioch. W 2012 na IO w Londynie złoto zdobył Ruben Limardo, także szermierz Piasta.

 

Aktualnie największe sukcesy w sekcji osiągają Sebastian Majgier , wicemistrz Świata kadetów i Mistrz Polski oraz Mateusz Nycz, młodzieżowy Mistrz Europy i Mistrz Polski. A wśród dziewcząt prym wiedzie Jagoda Zagała, która jest obecnie na I miejscu w Polsce w klasyfikacji w kategorii junior.

 

Obecnie w Piaście walczy się tylko jednym rodzajem broni – szpadą.

 

OŚWIADCZENIE W  PRZYPADKU KONTUZJI DO UBEZPIECZENIA (pdf)
Uwaga – należy wypełnić i dostarczyć do klubu

 

ZOSTAŃ I TY SZERMIERZEM PIASTA GLIWICE