Młode piłkarki Piasta Gliwice tuż za podium Master CUP

Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się zawodniczki Piasta Gliwice podczas turnieju Master CUP 2026, który odbył się  w miniony weekend w Dzierżoniowie. Młode gliwiczanki nie tylko podjęły rywalizację z drużynami chłopców, ale przez cały weekend należały do wyróżniających się zespołów, ostatecznie zajmując wysokie, 4. miejsce.

Turniej rozegrano w hali OSiR Dzierżoniów, a jego organizatorem była firma Master Sport. W dwudniowych zmaganiach udział wzięło 11 drużyn z całej Polski, a rywalizacja toczyła się najpierw w fazie grupowej, a następnie w grupach finałowych – złotej i srebrnej.

Jedyna taka drużyna

Zespół Piasta był jedyną żeńską drużyną w stawce. Mimo to od pierwszych meczów było widać, że gliwiczanki przyjechały do Dzierżoniowa walczyć jak równy z równym. Odwaga, dobra organizacja gry i determinacja pozwoliły im pewnie awansować do Złotej Grupy, czyli ścisłego finału turnieju.

Tu nie było przypadku

W decydującej fazie zawodniczki Piasta potwierdziły swoją wysoką dyspozycję. Ostatecznie zakończyły rywalizację na 4. miejscu, ocierając się o podium w bardzo mocno obsadzonej imprezie. Indywidualną nagrodą została też wyróżniona Antosia Pyrka, która z dorobkiem 22 goli została królową strzelców tego turnieju.

Warto też wspomnieć o innych wyróżnieniach. W konkursie Master Skill najlepiej  wypadła Pola Duda, która wygrała konkurs na najlepszą sztuczkę techniczną. Cieszynka Poli Dudy i Emilii Kowol została oceniona jako najbardziej atrakcyjna.

Charakter, który robi różnicę

To jednak nie sam wynik zrobił największe wrażenie. Na parkiecie w Dzierżoniowie młode piłkarki pokazały:

  • ogromną determinację
  • odwagę w pojedynkach
  • dojrzałość w grze
  • walkę do ostatniego gwizdka

W wielu momentach to właśnie zawodniczki Piasta nadawały ton wydarzeniom na boisku, zbierając uznanie trenerów, rodziców i kibiców.

Więcej niż turniej

Dla młodych gliwiczanek był to nie tylko kolejny występ, ale także ważne doświadczenie i potwierdzenie rosnącego poziomu szkolenia.

Z Dzierżoniowa płynie jasny przekaz:
w piłce nożnej liczą się umiejętności, charakter i pasja.

Trenerem prowadzącym drużynę Piasta na tym turnieju był Krzysztof Siwoń.

 

 

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najwięcej głosów
Opinie w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Rysiek1951

Dziewczyny, jesteście wspaniałe. Zajęłyście 4 miejsce, będąc lepszymi od 7 drużyn chłopięcych.