Sobotni wieczór na stadionie przy ul Okrzei zapowiada się bardzo ciekawie. Zmierzą się bowiem ze sobą dwa zespoły, które preferują ofensywny styl gry. Obie ekipy tracą też mało bramek, w przypadku Legii jednak dotyczy to tylko Ekstraklasy. W europejskich pucharach bowiem wicemistrzowie Polski gole tracą na potęgę.

Różnica między Piast i Legią jednak jest taka, że ekipa ze stolicy wykorzystuje swoje sytuacje, a gliwiczanie tego nie robią. Stąd na koncie pierwszej drużyny jest 12 goli, a na drugiej 5.

Legia od maja 2022 roku prowadzi Kosta Runjaić. Jak na warszawskie warunki to już dość długi okres. Dopiero jednak w tym sezonie widać efekty jego pracy. Wojskowi są na czele tabeli, choć mają dwa spotkania mniej. Niemeic przejął pałeczkę po Alexandrze Vukoviciu. Obecny trener Piasta nie został jednak zwolniony z braku wyników. W sezonie 2021/22 Serb ratował legionistów przed spadkiem, kiedy to przejął zespół po Michniewiczu. Dla Vukovicia i pewnie dla jego zawodników mecz z Legią będzie różnił się niż pozostałe potyczki ligowe. Tak przynajmniej przewiduje Runjaić.

– Aleksandar Vuković to bardzo dobry trener, na pewno będą duże emocje, ogromna motywacja, ale to nic nowego, bo wszyscy są wyjątkowo zmobilizowani na mecze z nami, rywalom udaje się grać na więcej niż 100 procent. Jak chcemy utrzymać rytm, musimy dać z siebie wszystko i intensywnie przygotować się do rywalizacji – mówi szkoleniowiec Legii.

Wiadomo, że Legia nie przyjedzie do Gliwic w pełnym składzie. Blaz Kramer i Rafał Augustyniak zmagają się z urazami mięśni dwugłowych. Nie zagra też Bartosz Kapustka. W zespole z Gliwic długo kontuzje leczył Kamil Wilczek. Być może jednak zobaczymy go już w tym meczu, choć jest to niepewne.

Według ekspertów bukmacherskich większe szanse na zwycięstwo w sobotnim starciu mają goście. Kurs na wygraną Legii został oszacowany na 2.60. Z kolei opcja z ewentualnym zwycięstwem Piasta kształtuje się w wysokości 2.70. Wariant z remisem jest po kursie 3.15. Jak widać jednak Legia nie jest zdecydowanym faworytem.

Zainteresowanie meczem jest spore. Można się spodziewać, ze na stadionie zasiądzie ponad 7 tysięcy kibiców w tym około tysiąca fanów gości. Jak na gliwickie warunki to sporo.

Składy obu drużyn nie jest trudno przewidzieć. Alexandar Vuković nie lubi mieszać w składzie więc pewnie zobaczymy sprawdzoną jedenastkę. Kosta Runjaić ma trochę ograniczone pole manewru, ale raczej nie będzie sozczędzial swoich najlepszych zawodników.

Przewidywane składy:

Plach – Holubek, Mosór, Czerwiński, Pyrka – Tomasiewicz, Dziczek – Kądzior, Chrapek, Ameyaw – Felix

Legia: Tobiasz – Ribeiro, Jędrzejczyk, Pankow – Kun, Wszołek – Elitim, Slisz – Muci, Josue – Pekhart4

Transmisja tv odbędzie się na kanałach Canal+4K Ultra HD, Canal+Sport i Canal+Sport 3, a online na platformach Canal+online oraz Player.pl, ale najlepiej na żywo na stadionie. Pora i pogoda jest idealna.

RELACJA TEKSTOWA TUTAJ