W dniach 19-21 maja na Stadionie Śląskim w Chorzowie rozegrano , Turnieju piłki nożnej dla dzieci „Silesia Cup o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego. Mamy przyjemność, że w roczniku 2012 zwyciężyła drużyna Piasta Gliwice prowadzona przez Roberta Walkowiaka.

W tym niezwykłym turnieju uczestniczą zespoły z 12 Podokręgów Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Tradycyjnie impreza jest dedykowana dla młodzieży z kategorii U11, U10 i U9 chłopców oraz U12 oraz U10 i młodsze dziewcząt. W odróżnieniu od poprzedniego roku cała 12. tura u chłopców i cała 6. tura u dziewcząt odbyła się na Arenie Głównej. Czyli każdy z uczestników imprezy przynajmniej raz zagrał na głównej płycie Stadionu Śląskiego, co niewątpliwie jest wielkim przeżyciem.

Jako pierwsi na murawę wybiegli zawodnicy kategorii U11, a ich zmaganiom przyglądali się m.in. trzykrotna mistrzyni olimpijska i multimedalistka w rzucie młotem Anita Włodarczyk i Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski.

W zawodach, których współorganizatorem był Stadion Śląski Spółka, a projekt został dofinansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego; podopieczni Roberta Walkowiaka i Rafała Mrozika wygrali finałowe starcie z APN-em SMS-em Tychy i mogli wznieść w górę okazałe trofeum wręczone im przez Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej i Wiceprezesa PZPN Henryka Kulę.

Wygrana jednak nie przyszła łatwo. W pierwszych czterech meczach trzy razy gliwiczanie schodzili z murawy pokonani. Potem jednak nastąpiła metamorfoza i  odpowiednio zmotywowani przez trenerów 11 latkowie zdołali się odrodzić i ostatecznie wygrali ten prestiżowy turniej, a wszystko to działo się już na głównej płycie legendarnego stadionu.   To kolejny sukces tej drużyny, która w przyszłym sezonie przejdzie do Akademii Piast S.A. Oby jej nie zmarnowali.

Piast zagrał w składzie:
Serek Leon – kapitan
Dubiel Mikołaj
Rubaj Bartłomiej
Łajszczak Dawid
Chabinowski Borys
Ząbek Kacper
Kyrcz Miłosz
Gałka Michał
Brodala Szymon
Przepaśniak Kuba

Więcej zdjęć z turnieju znajdziecie TUTAJ