Kilka dni temu Michał Chrapek przedłużył swoją wygasającą w czerwcu umowę z Piastem o kolejne dwa lata, a w meczu z Wartą Poznań zdobył czwartego w tym sezonie gola, akcentując tym samym swój dobry występ.

Pomocnik bramkę zdobył już w 5 minucie, co mogło sugerować, że gliwiczanie łatwo ograją gospodarzy. Okazało się jednak, że poznaniacy są mocniejsi niż wskazywałoby na to ich ostatnie wyniki.

– W naszej lidze nie ma łatwych spotkań, więc po raz kolejny mogę powiedzieć, że to był trudny mecz. Po Warcie było widać, że przegrała ostatnie trzy spotkania i chciała za wszelką cenę wygrać. Udało nam się szybko strzelić gola. Po tym też mieliśmy taki moment, że nasz przeciwnik nie doszedł do siebie po tej stracie. Trochę tego żałuję, że nie poszliśmy za ciosem. Później był rzut karny, w mojej ocenie kontrowersyjny, ale jeszcze tego nie analizowałem. W drugiej połowie mieliśmy bardziej klarowne sytuacje – Arka Pyrki  i Jorge Felixa. Mimo wszystko, to było wyrównane starcie – tak podsumowuje ten mecz Michał Chrapek.

Biorąc pod uwagę jak drużyna grała jesienią, to piąte miejsce, które zagwarantowali sobie gliwiczanie tym remisem to jest maksimum co udało się wycisnąć z tego sezonu. Przypomnijmy, że w rundzie rewanżowej Piast wygrał z żadną z pierwszych czterech drużyn, więc t a piąta lokata wydaje się być odzwierciedleniem możliwości tej drużyny.

– Jesteśmy zadowoleni z tego remisu, bo zagwarantowaliśmy sobie piąte miejsce. Mamy dobrze złożoną drużynę, każdy z każdym dobrze żyje i to widać na boisku. W połowie sezonu mieliśmy świadomość, że wyjdziemy z tej sytuacji, ale podejrzewam, że nikt nie zakładał, że skończymy na piątym miejscu – zaznacza Chrape.

Nie przegrywając z Warta – Piast przedłużył serie spotkań bez porażki do 12. To nowy, klubowy rekord w Ekstraklasie. Nie przekłada to się na jakieś zaszczyty, ale daje duża satysfakcję.

– Pobity rekord  to jest kolejna miła rzecz. Chcemy to potwierdzić w ostatnim meczu i godnie pożegnać się z kibicami. Zrobimy wszystko, że dla nich wygrać = obiecuje pomocnik.

Opracowanie: piast.gliwice.pl
Cyt. za: piast-gliwice.eu