Rauno Sappinen nie będzie wiosną bronił barw Piasta. Tak jak już wcześniej informowaliśmy Estończyk przechodzi do Stali Mielec na zasadzie wypożyczenia do końca rundy wiosennej. Umowa zawiera klauzulę transferu definitywnego.

Mielczanie szukali napastnika po tym ich najlepszy zawodnik grający na tej pozycji – Saïd Hamulic odszedł do Toulouse FC. Piast natomiast szuka oszczędności.

Sappinen do klubu z Okrzei trafił w styczniu 2022 roku, przechodząc z Flory Tallin. W gliwickim klubie rozegrał łącznie 22 spotkania, w których zanotował po jednej bramce i asyście.

Barw Piasta nie będzie też bronił Wojciech Kamiński. To kolejny wychowanek klubu z Okrzei, który nie dostał szansy gry w pierwszym zespole. Po tym jak trafił do rezerw był wypożyczany kolejno do Bruk Bet Niecieczy, Sandecji, Wigry Suwałki i Zagłębia Sosnowiec. W tym ostatnim klubie często wychodził w pierwszej jedenastce, ale zdecydował się na powrót do Gliwic. W rundzie wiosennej będzie już bronił barw Odry Opole, gdzie przeszedł na zasadzie transferu definitywnego.

Źródło: piast.gliwice.pl/piast-gliwice.eu