W ostatnim meczu kontrolnym rozegranym przed rundą rewanżową PKO BP Ekstraklasy Piast Gliwice przegrał z trzecią drużyną 2 Bundesligi – 1. FC Heidenheim.0:1. Była to pierwsza porażka niebiesko-czerwonych w tym okresie przygotowawczym.

Piast, który trenuje w L’Albir miał ostatnio zamieszanie ze sparingami. Nie doszedł do skutku środowy mecz gliwiczan z Arminią Bielefeld (tak zdecydował sztab szkoleniowy niemieckiej drużyny). W zamian odbyła się gra wewnętrzna. Następnego dnia zespół trenera Aleksandara Vukovicia miał zaplanowaną grę kontrolną z reprezentacją AFE (Hiszpańskiego Związku Piłkarzy), ale ostatecznie zagrał z 1. FC Heidenheim.

Mecz ten był zapowiadany jako generalny sprawdzian przed ruszającą za tydzień rundą rewanżową Ekstraklasy. Spotkanie było zamknięte zarówno dla kibiców jak i dla mediów. Klubowe media jednak podały wyjściowy skład, który na ten moment wydaje się być najbliższy temu, który wybiegnie w niedzielę przeciwko Jagiellonii.

Nie po raz pierwszy jednak okazało się, że nawet drużyna z 2 Bundesligi to rywal zbyt trudny do ogrania dla polskiego zespołu. Gliwiczanie mieli problem z wypracowywaniem sobie sytuacji. Najlepsze mieli po stałych fragmentach. Rywale też nie stwarzali sobie sytucji, ale w 41 minucie wyszli z kontrą Kevin Sessa zakończył celnym strzałem na bramkę pilnowaną przez Frantiska Placha. To była 53 minuta spotkania. Choć był dużo czasu do zakończenia spotkania to nie udało się gliwiczanom doprowadzić do remisu. Ostatni sprawdzian został przez podopiecznych Alexandra Vukovicia oblany, ale ważniejszy jest wynik starcia z Jagiellonią.

Algorfa (La Finca Golf & Spa Resort) – 19.01.2023, g. 14:00
Piast Gliwice – 1.FC Heidenheim 0:1 (0:0)
Bramka:
0:1 – 53` Kevin Sessa

Piast Gliwice: František Plach – Arkadiusz Pyrka, Ariel Mosór, Jakub Czerwiński, Aléxandros Katránis (46 Jakub Holúbek) – Damian Kądzior, Michał Chrapek (70 Szczepan Mucha), Patryk Dziczek (72 Michał Kaput), Grzegorz Tomasiewicz (46 Tom Hateley), Jorge Félix (46 Michael Ameyaw) – Kamil Wilczek (72 Rauno Sappinen).

1.FC Heidenheim: 1. Kevin Müller – 2. Marnon Busch, 6. Patrick Mainka, 4. Tim Siersleben, 19. Jonas Föhrenbach – 37. Jan-Niklas Beste, 33. Lennard Maloney, 16. Kevin Sessa, 11. Denis Thomalla, 17. Florian Pick (46 Dženis Burnić) – 10. Tim Kleindienst.

 

Bądź na bieżąco  obserwując piast.gliwice.pl na facebooku