W środę, 18 stycznia Piast Gliwice miał rozegrać swój trzeci mecz kontrolny podczas zgrupowania w Hiszpanii. Spotkanie z Arminią Bielefeld miało rozpocząć się o godzinie 15:00, jednak ostatecznie sparing został odwołany. W zamian Niebiesko-Czerwoni odbędą jednostkę treningową.

Klub ten kojarzony jest w Polsce z Arturem Wichniarkiem, który występował tam przez 11 lat. Sama Arminia wielkimi sukcesami nie może się pochwalić. Za największe osiągnięcie klub uznaje się grę w Bundeslidze i występy w Pucharze Intertoto.  W tym sezonie środowy rywal Piasta broni się przed spadkiem do niższej jeszcze klasy rozgrywkowej. Nie mniej jednak niemieckie drużyny to zawsze wymagający rywale.

Podopieczni Alexandra Vukovicia na zgrupowanie w Hispzanii rozegrali dwa sparingi, bezbramkowo remisująć z FC Lugano oraz wygrywając  1-0 z mistrzem Węgier, Frencvarosi TC. Na pewno gliwiczanie będą chcieli i ten mecz wygrać, choć dla trenera jest to dobra okazja, aby sprawdzić zawodników, którzy nie grali lub zaliczyli mniej minut w poprzednich test meczach.