Stal Mielec w zimowym okienku transferowym rozstaje się z piłkarzem, który w tym sezonie w 17 meczach PKO Ekstraklasy strzelił dziewięć goli i zanotował cztery asysty, a tym zawodnikiem jest Said Hamulić, który przenosi się do Tuluzy.

Mielczanie dokonali rekordowej sprzedaży i teraz szukają zawodnika, który spróbuje go zastąpić.  Według Tomasza Ćwiąkały władze klubu mają upatrzyli sobie  piłkarza Piasta Gliwice, a jest nim Rauno Sappinen.

Estończyk w styczniu 2022 roku trafił do Polski z Flory Tallin, gdzie imponował strzeleckimi osiągnięciami. W Gliwicach jednak nie jest tak skuteczny, choć szans dostaje dużo. W 19 meczach zdobył tylko jedną bramkę.

Gdyby drużyna z Okrzei była wyżej w tabeli, pewnie Sappinen byłby już sprzedany, albo przynajmniej wypożyczony.  Na razie jednak zawodnik przebywa na zgrupowaniu w Hiszpanii, trenuje i rozgrywa sparingi, ale goli nie zdobywa. Jeśli jednak oferta mielczan będzie konkretna, to niewykluczone, że władze Piasta zdecydują się na sprzedaż, bo sytuacja finansowa. W klubie nie jest najlepsza.