Przebywająca  na zgrupowaniu w Hiszpanii drużyna Piasta pokonała aktualnego mistrza Węgier Ferencvarosi TC 1:0. W pierwszej połowie było to najlepsze spotkanie niebiesko-czerwonych od kiedy drużynę przejął Alexander Vuković. Gliwiczanie zagrali urozmaicony futbol, nie brakowało strzało w z dystansu, a co ważne nie pozwolili rywalowi na zdobycie bramki.

– To był naprawdę trudny i twardy mecz z bardzo mocnym zespołem, ale zagraliśmy świetnie jako zespół. Pracowaliśmy bardzo ciężko i wygraliśmy, zachowując przy tym czyste konto, a to jest najważniejsze. Jestem zadowolony z naszego występu. To pokazuje, że wykonujemy dobrą prace, więc musimy ją kontynuować – powiedział po zakończonym spotkaniu Miguel Munoz.

Wszystko na to wskazuje, że rośnie forma poszczególnych zawodników, choć wiadomo, że w pełni zweryfikuje to liga. Ciężka praca w dobrych warunkach powinna jednak przełożyć się na wyniki o czym jest przekonany Tom Hateley.

–  Mamy za sobą tydzień dobrej pracy na obozie, a ten mecz był tego zwieńczeniem i jednocześnie sprawdzianem z mocnym rywalem. To naprawdę ważne, aby łapać minuty na boisku i dobrze przygotować się do wznowienia ligi. Ferencvaros to silny zespół i ma duże europejskie doświadczenie, ale myślę, że zagraliśmy naprawdę solidnie. Mieliśmy okazję do przetrenowania w warunkach meczowych pewnych rzeczy, które do tej pory ćwiczyliśmy na treningach taktycznych. Przed nami jeszcze tydzień zgrupowania i przygotowujemy się dalej! – podsumowuje pomocnik Piasta.

Zobacz skrót meczu

 

Opracowanie: piast.gliwice.pl
Cyt za: piast-gliwice.eu