Po udanym turnieju Elite Round futsalowa drużyna Piasta wróciła do rywalizacji o ligowe punkty. W 11 kolejce Futsal Ekstraklasy gliwiczanie pewnie pokonali na wyjeździe AZS UW Warszawa 7:3. Łupem bramkowym podzieliło się aż 6 graczy niebiesko-czerwonych.

Były obawy jak zaprezentują się zawodnicy Piasta po wyczerpującym turnieju rozgrywanym w ramach trzeciej rundy eliminacji futsalowej Ligi Mistrzów. Trzy rozegrane mecze w krótkim odstępie czasu plus zmiana klimatu mogły mieć wpływ na podopiecznych Orlando Duarte. I rzeczywiście – Piast na początku tego spotkania grał niepewnie co szybko wykorzystali gospodarze, bo już w 1 minucie za sprawą Pikiewicza wyszli na prowadzenie. I i Udało się jednak opanować sytuację i w 4 minucie Breno zamienił rzut karny na wyrównującą bramkę. Wydawało się, że szybko padną kolejne gole, ale tak się nie działo. Mecz się wyrównał, oba zespoły miały sytuacje, ale dobrze grali bramkarze. Dopiero w 18 minucie po akcji Mrowca z Breno, ten ostatni dośrodkowywał, ale lot piłki przeciął Rabiej, który przy tej interwencji posłał futsalówkę do własnej bramki. Jeszcze przed przerwą po rzucie rożnym – Bruno podwyższył wynik na 3:1. Już po przerwie także po stałym fragmencie gry ładnym strzałem z dystansu popisał się Śmiałkowski i było już 4:1 dla gości, Jeszcze w tej samej minucie Klaus zdobył drugiego gola dla Akademikó, co dawalo im jeszcze cień szansy, że uda im się powalczyć przynajmniej o remis. Nadzieje te w przeciągu ledwie kilkudziesięciu sekund rozwiali Lazaretti i Cadini. Potem gospodarze próbowali grać z wycofanym bramkarzem, ale bez powodzenia. W 33 minucie podanie Śmiałkowskiego na gola zamienił Mrowiec, pieczętując zasłużoną wygraną drużyny z Areny.
Po 11 rozegranych spotkaniach Piast ma na koncie 28 punktów, co na ten moment daje trzecie miejsce w tabeli. Gliwiczanie mają jednak mecz zaległy.

Warszawa – 03.12.2022. g. 20:00
AZS UW Wilanów – Piast Gliwice Futsal 2:7 (1:3)
1:0 – 1` Maciej Pikiewicz
1:1 – 4` Breno Bertoline (bez asysty)
1:2 – 18` Michał Rabiej (s) (asysta Vinicius Lazzaretti)
1:3 – 20` Bruno Graca ( asysta Miguel Pegacha)
1:4 – 22` Dominik Śmiałkowski (asysta Rafael Cadini)
2:4 – 22` Michał Klaus
2:5 – 27` Vinicius Lazzaretti (asysta Dominik Śmiałkowski)
2:6 – 27` Rafael Cadini (asysta Breno Bertoline)
2:7 – 33`Mateusz Mrowiec (asysta Dominik Śmiałkowski

Piast: 23 Michał Widuch, 1 Kyrylo Cypun, 12 Breno Rosa, 2 Bruno Graca, 10 Dominik Śmiałkowski, 99 Maciej Mazur, 3 Marek Bugański, 14 Matej Fidersek, 9 Mateusz Mrowiec, 11 Miguel Pegacha, 93 Rafael Nunes Cadini, 98 Sebastian Szadurski, 15 Vinicius Lazzaretti
Trener: Orlando Duarte

AZS AWF Wilanów: 25 Kamil Wójcik, 1 Marcin Mianowicz – 6 Alan Krupa, 10 Denys Lifanov, 7 Filip Turkowyd, 99 Kacper Opatowski,17 Maciej Pikiewicz, 9 Michal Klaus, 11 Michał Rabiej, 13 Nikodem Starek, 56 Sava Lutai, 29 Sylwester Wielgat, 70 Vitalii Lisnychenko