Bardzo udanie rozpoczęła trzecią rundę rozgrywek futsalowej Ligi Mistrzów drużyna Piasta. W swoim pierwszym meczu turnieju rozgrywanego w Palma de Majorca (Elite Round) gliwiczanie wysoko pokonali mistrzów Chorwacji – Novo Vrijeme 4:1.

Od początku podopieczni Orlando Duarte próbowali zaskoczyć Chorwatów, ale to oni jako pierwsi za sprawą Vedrana Kazazicia już w 3 minucie wyszli na prowadzenie. Gliwiczanie nie zrażeni jednak tym obrotem dali grali swoje. Bardzo aktywni byli Brazylijczycy – Vinicius Teixeria i Vinicius Lazaretti. Ten drugi z podania pierwszego doprowadził do wyrównania. Jeszcze przed przerwą a dokładnie w 18 minucie i 13 sekundzie Lazaretti skutecznie na bramkę zamienił podanie Śmiałkowskiego i Piast objął prowadzenie.

Ledwie minutę po zmianie stron Lazaretti doskonale dograł do Breno, który podwyższył wynik na 3:1. Chorwaci robili co mogli, aby zmienić losy tego meczu. W końcu zdecydowali się na grę w przewadze, ale to gliwiczanie za sprawą Breno zdobyli bramkę, która dała i zwycięstwo, a ta wygrana to mały krok do tego, by zagrać w Final Four.

W drugim meczu Palma Futsal wysoko pokonał KMN Dobovec 9:2 i to Hiszpanie po pierwszej serii sa na pierwszym miejscu w tabeli.

23 listopada 2022, 17:00 – Palma de Mallorca (Palau Municipal d’Esports Son Moix)
Piast Gliwice Futsal – MNK Novo Vrijeme (Makarska)  4:1 (2:1)
Bramki: Vini I 9, 19, Breno Bertoline 22, 40 – Vedran Kazazić 3

Piast: 1. Kyryło Cypun – 2. Bruno Graça, 3. Marek Bugański, 11. Miguel Pegacha, 14. Matej Fideršek oraz 23. Michał Widuch, 83. Jakub Janiszewski – 9. Mateusz Mrowiec, 10. Dominik Śmiałkowski, 12. Breno Bertoline, 15. Vini I, 90. Vini II, 93. Rafael Cadini, 98. Sebastian Szadurski.

Novo Vrijeme: 1. Filip Bašković – 2. Mate Vuković, 4. Rafinha, 6. Toni Jelavić, 9. Luka Šuton oraz 12. Jakša Herceg – 5. Sven Horvath, 8. Marin Sesar, 10. Vedran Kazazić, 11. Gabrijel Lasić, 13. Jefferson Alves, 14. Marin Musinov, 17. Blago Gašpar, 20. David Barbarić.

żółte kartki: Šuton, Jefferson Alves.

sędziowali: Victor Chaix, Cédric Pelissier (obaj Francja).

W drugim dzisiejszym spotkaniu grupowym o godz. 20:15 hiszpańska Palma Futsal zagra ze słoweńskim KMN Dobovec.

źródło: piast.gliwice.pl