Futsalowe derby Górnego Śląska szczególnie w pierwszej połowie były jednostronnym widowiskiem. Piast Gliwice Futsal bez większego trudu bowiem pokonał Clearex Chorzów 5:2. Podopieczni Orlando Duarte już po pierwszej odsłonie prowadzili 3:0, a zaraz po przerwie podwyższyli wynik na 4:0. Gdy Fidersek zdobył piątą bramkę w zasadzie losy tego pojedynku były już przesądzone.

Dopiero po 30 minucie chorzowianie zdołali zdobyć dwie bramki, były to jednak gole na poprawienie sobie humoru. Może jeszcze goście powalczyliby w końcówce, gdyby arbiter uznał trzeciego gola, ale uznali że wcześniej Dewucki faulował Śmiałkowskiego.

Dla gliwiczan ten mecz był ostatnim sprawdzianem przed trzecim turniejem futsalowej Ligi Mistrzów. Na ten moment Piast po 11 kolejkach z dorobkiem 25 punktów prowadzi w Futsal Ekstraklasie. To jednak może się zmieniź po najbliższym weekendzie.

Gliwice, hala Jasna 31 – 16.11.2022, g. 20:00
Piast Gliwice Futsal – Clearex Chorzów 5:2
1:0 – 4` Michał Dubiel (asysta Rafael Cadini)
2:0 – 6`Bruno Graça (asysta Miguel Pegacha)
3:0 – 15` Vinicius Teixteria (bez asysty),
4:0 – 25`Dominik Śmiałkowski (asysta Rafael Cadini)
5:0 – 29` Matej Fideršek ( asysta Vinicius Teixteria)
5:1 – 30` Łukasz Biel
5:2 – 32` Łukasz Biel

Piast: 1 Kyrylo Cypun, 23 Michał Widuch, 83 Jakub Janiszewski, 12 Breno Bertoline, 2 Bruno Graca, 10 Dominik Śmiałkowski, 3 Marek Bugański, 14 Matej Fidersek,9 Mateusz Mrowiec,11 Miguel Pegacha, 93 Rafael Nunes Cadini, 98 Sebastian Szadurski, 90 Vinicius Teixeira
Trener: Orlando Duarte

Clearex: 1 Kacper Burzej – 16 Oskar Banasiak, 6 Dominik Jankowski, 77 Łukasz Biel, 8 Maciej Mizgajski,
7 Mariusz Seget, 27 Michał Dubiel, 67 Paweł Barański, 13 Przemysław Dewucki, 18 Robert Rotuski