11 listopada to jedna z najważniejszych dat w nowszej historii Polski. To w tym dniu po 123 latach niewoli  Polska odzyskała  niepodległość. Z tej okazji Polacy będą w tym dniu świętować na różne sposoby. Tradycyjnie już Stowarzyszenie GKS Piast w tym dniu organizuje turniej piłkarski dla dziesięciolatków.

15 lat temu wpadliśmy na pomysł, aby ten ważny dla Polaków dzień uświetnić turniejem piłkarki dla dzieci. Nie przypadkiem dla najmłodszych, bo w ten sposób chcemy im przekazać idę wolności. Myślę, że grając w takim turnieju szybciej zapamiętają jaki charakter ma to święto Wystartowaliśmy pod hasłem „Nie ma radości bez niepodległości”. To taka lekcja historii w sportowym wydaniu – mówi pomysłodawca tego turnieju Zygmunt Kajda.

Na tegoroczną edycję tego turnieju zaproszenia przyjęły: MKS Zaborze, Concordia Knurów, Carbo Gliwice, ŁTS Łabędy, Sośnica Gliwice. Gospodarzem będzie Piast Gliwice z rocznika 2013.   Organizatorzy przewidzieli dużo grania, bo każda z drużyn rozegra po pięć spotkań. Tradycyjnie już wszyscy uczestnicy otrzymają upominki, a najlepsza drużyna odbierze Puchar Niepodległości. Rok temu zwyciężyła drużyna Piasta Gliwice z rocznika 2012 prowadzona przez Roberta Walkowiaka i Rafałą Mrozika. Kto okaże się najlepszy w tym roku, najlepiej przekonać się o tym osobiście przychodząc do hali przy ul Chorzowskiej, gdzie odbędzie się ten turniej. Wstęp wolny – czas trwania godziny 9-15.

Projekt dofinansowany jest z budżetu Miasta Gliwice

ZAPRASZAMY –  ZWYCIĘZCY Z 2021 ROKU