Miniony weekend był już kolejnym w którym szpadzistki i szpadziści Piasta Gliwice stawali  na podium. Najważniejsze zawody odbyły się  w Rybniku, gdzie rozegrano III edycję Pucharu Polski Juniorów. Młodsi szermierze natomiast rywalizowali w Szczecinie, gdzie walczono o Puchar Ziem Północnych.

70 zawodniczek walczyło w Rybniku o punkty Pucharu Polski w III już turnieju w tym sezonie.  Z bardzo dobrej strony pokazały się szpadzistki. Aż trzy zawodniczki Piasta zakończyły zawody w  finałowej ósemce, a dwie z nich stanęły na podium. Magda Ratyna i Anna Wieczorek zajęły trzecie miejsca. W półfinale Wieczorek przegrała z Oliwią Tercjak 12:15, która zwyciężyła  w tej edycji Pucharu Polski,  a Ratyna uległa Glorii Klughartd 8:15. Na 7 miejscu została sklasyfikowana  Emila Korkus.

Gorzej poszło szpadzistom Piasta. W finałowej ósemce znalazł się tylko Paweł Klytta, który turniej ten zakończył na 7 lokacie.  W ćwierćfinale szermierz Piasta musiał uznać wyższość Piotra Urbana z AZS AWF Kraków, który dotarł aż do finału, ostatecznie zajmując drugą lokatę. Zwyciężył Antoni Socha z PESZERM Warszawa.

W Szczecinie natomiast rozegrano XVIII już edycję zawodów „O Puchar Ziem Północnych”. Z tego turnieju gliwiczanki przywiozły  2 medale. W kategorii wiekowej U 12 pierwsze miejsce zajęła Marysia Szydłowska, która w finale pokonała Hanię Szczurowską 8:7. Obie zawodniczki reprezentują Piasta Gliwice. Wysokie, szóste miejsce zajęła Zuzanna Nogaj. Nieco mniej udane były te zawody dla Marysi Szczurowskiej, która tym razem musiała się zadowolić 11 lokatą.

Na zdjęciu od lewej Hania Szczurowska, Marysia Szydłowska i Zuzanna Nogaj

źrodło: piast.gliwice.pl/GKS Piast