Takiego turnieju w Gliwicach jeszcze nie było. 30 października w hali sportowej „Marco Football Center” rozegrano I edycję „Halloween Cup”. Na trzech boiskach łącznie rywalizowało 24 drużyny z roczników 2012 i 2013. Jak się można domyśleć w roczniku 2012 bezkonkurencyjny okazał się Piast Gliwice prowadzony przez Roberta Walkowiaka.

Marco Football Center to nowy obiekt na sportowej mapie Gliwic, ale już mocno rozpoznawalny. Gospodarzem tego wyjątkowej hali jest Akademia Piłkarska TEAM założona przez ikonę Piasta – Jarosława Kaszowskiego. Tam też w niedzielę na sztucznej murawie od rana do wieczora grano o „straszny” puchar. Drugie miejsce w tym turnieju zajęła drużyna gospodarzy – TEAM Gliwice, a trzeci był FC Katowice

Piast Gliwice 2012 wygrał wszystkie swoje mecze, co oczywiście dało pierwsze miejsce. Podopieczni Roberta Walkowiak zgarnęli także większość nagród indywidualnych. Królem strzelców został Michał Gałka, który zdobył aż 23 bramki. MVP turnieju został Leon Serek, a najlepszym zawodnikiem drużyny Mikołaj Dubiel. Trenerowi Walkowiakowi w prowadzenie chłopaków na tym turnieju pomagał Damian Kałdonek. To kolejne turniejowe zwycięstwo tych chłopaków.

Wynik Piast Gliwice 2012
Piast 7:0 Odra Kędzierzyn Koźle
Piast 3:1 Szombierki
Piast 10:0 Spiders Krapkowice
Piast 6:0 Team Gliwice
Piast 13:0 APN Tworóg
Piast 9:0 Chemik Kędzierzyn Koźle
Piast 4:1 1 FC Katowice
Piast 9-0 Promotor 9-0

Skład Piasta:
Dybała, Dubiel, Ząbek, Rubaj, Serek (kapitan) , Kyrcz
Gałka, Dobrakowski, Brodala, Zarzycki
Trener: Robert Walkowiak.