Piast Gliwice S.A. poinformował o przedłużeniu kontraktu z Arkadiuszem Pyrką. Nowa umowa będzie obowiązywać do końca czerwca 2024 roku.  Wychowanek Radomiaka do Piasta trafił w 2020 roku, przechodząc ze Znicza Pruszków.  Już jako 18-latek szybko trafił do pierwszego zespołu.

Miał bardzo udany debiut, bo w meczu Pucharu Polski z Resovią zdobył dwie bramki. W pierwszym sezonie zagrał łącznie w 28 meczach ligowych i pucharowych. W kolejnym sezonie występował jeszcze częściej. Tylko w Ekstraklasie zaliczył 30 spotkań, a do tego dołożył trzy mecze w Pucharze Polski. Zdobył też 2 bramki i zaliczył  3 asysty.

W obecnej kampanii Pyrka jest podstawowym zawodnikiem, Wychodzi w pierwszym składzie, zgrał we wszystkich 10 meczach, zdobywając 1 bramkę w spotkaniu Pucharu Polski z Lechią Dzierżoniów. Pomocnik wciąż ma status młodzieżowca.

Arkadiusz Pyrka ma na swoim koncie występy w reprezentacji Polski do lat 20. Do tej pory w kadrze narodowej rozegrał osiem spotkań, strzelając jednego gola. Podczas wrześniowego zgrupowania skrzydłowy Piasta będzie miał okazję do debiutu w barwach młodzieżówki do lat 21.

– Piast to miejsce dla zawodników, którzy chcą się rozwijać. W tym klubie jest to możliwe. Moim celem jest dalej zdobywać doświadczenie, tak bardzo ważne dla zawodnika w moim wieku. Chciałbym grać jak najwięcej, zdobywać bramki i stawać się coraz lepszym, by móc wymiernie pomagać drużynie w osiąganiu dobrych wyników – powiedział w rozmowie z oficjalna strona klubu z Okrzei Arkadiusz Pyrka po podpisaniu kontraktu.

Opracowanie: piast.gliwice.pl
Cyt. za: piast-gliwice.eu