Drużyna Piasta po raz pierwszy w tym sezonie zgubiła punkty przed własną publicznością, remisując ze Śląskiem Wrocław 1:1. Przed tym meczem więcej szans na zwycięstwo dawano drużynie z Okrzei, choćby z racji tego, że grali na własnym stadionie. Wrocławianie okazali się jednak wymagającym przeciwnikiem.

– To nie był łatwy mecz. Szkoda, że nie zdobyliśmy trzech punktów u siebie. O to walczyliśmy i to było dla nas najważniejsze, żeby po spotkaniu z Górnikiem wygrać. Niestety nie udało się, dlatego musimy ten punkt szanować. Trzeba teraz wszystko przeanalizować, wyciągnąć wnioski i patrzeć do przodu – tak podsumował to spotkanie Patryk Dziczek.

Szóstą już asystę w tym sezonie zaliczył Damian Kądzior. Z jego podania piłkę do bramki tym razem skierował Constantin Reiner. Nie wsytarczyło to jednak, aby wygrać mecz.

– Z przebiegu meczu wydaje mi się, że to spraweidliwy wynik. Śląsk operował piłką, miał swoje sytuacje, ale bramkę trafili z karnego, który był trochę przypadkowy. Pomimo nie najlepszej naszej gry, dobrze, że w kolejnym meczu odrabiamy straty ze stałego fragmentu. Gdy nam nie idzie to dobrze, że wykorzystujemy ten element. Trzeba jeszcze ciężej pracować, aby po przerwie reprezentacyjnej jeszcze lepiej wyglądać i lepiej punktować – podkreśla pomocnik Piasta.
Waldemar Fornalik miał spory problem przed tym spotkaniem. Z powodu kartek nie mógł bowiem skorzystać z usług Mosóra i Katranisa, a to dwóch podstawowych obrońców. Zmiennicy jednak nie zawiedli. Wrocławianie nie mieli zby wielu okazji, aby zdobyć bramki. Gliwiczanom do zwycięstwa zabrakło centymetrów, bo o tyle za daleko przed defensorami Ślaska był Toril, gdy zdobywał bramkę, której sędzia nie uznał.

– W pierwszej połowie mieliśmy sytuacje i dobrze graliśmy. Później tych okazji było trochę mniej, ale był też nieuznany gol. Po raz kolejny pokazaliśmy, że stałe fragmenty są naszą mocną bronią. Dodatkowo, dobrze w mecz weszli rezerwowi, którzy dodali trochę dynamiki. Teraz czeka nas chwila odpoczynku, a potem wracamy do treningów i będziemy się przygotowywać do kolejnych spotkań ligowych – podsumowuje Jakub Holubek.

Następne spotkanie Piast rozegra 30 września. Gliwiczanie zmierzą się na wyjeździe z Wisłą Płock.