W piątym meczu kontrolnym przed zbliżającymi się eliminacjami do Ligi Mistrzów (24-27.08, Grecja) i nadchodzącym sezonem futsalowym Piast ponownie zwycięski! Tym razem podopieczni Orlando Duarte ograli 5:1 Clearex Chorzów.

Początek spotkania należał do Piasta. Pierwsza piątka: Cadini, Lazaretti, Bertoline, Piórkowski (w bramce Cypun) praktycznie nie schodziła z połowy rywala. Swojej miażdżącej przewagi nie potrafiła jednak udokumentować golem. Ten padł, kiedy na boisku pojawili się Pegacha, Fidersek, Bugański i Graca. Oni również zamknęli rywala w hokejowym zamku i nie pozwolili na rozwinięcie skrzydeł. W 7. minucie szarżował na bramkę Piasta golkiper Clearexu, ale piłka znalazła się na aucie, tuż przy polu karnym Piasta. Bugański szybko podał ją do Gracy, a ten wpakował piłkę do pustej bramki rywala. Portugalczyk w 14. minucie efektownym wślizgiem podwyższył na 2:0, pakując piłkę do siatki, po podaniu Lazarettiego. W końcówce pierwszej odsłony Piast grał dość ostrożnie, ale to konsekwencja 5 fauli, które miał na koncie.

Druga połowa była już dużo lepsza w wykonaniu chorzowian, choć pierwsi gola zdobyli gliwiczanie. Z 14. metra uderzał Bertoline, golkiper gospodarzy odbił pikę przed siebie, przytomnie doskoczył do niej Teixeira i główką zdobył trzecią bramkę dla gliwiczan. Potem do głosu doszedł Clearex. Najpierw, w 27. minucie stojąc tuż przy słupku bramki pilnowanej przez Cypuna fatalnie przestrzelił Biel, ale kilkadziesiąt sekund później szczęście opuściło Piasta. Seget zakręcił w polu karnym gliwickimi defensorami i wpakował piłkę w samo okienko. Podrażnieni tym obrotem sprawy niebiesko-czerwoni chcieli zdobyć czwartego gola, lecz Clearex umiejętnie się bronił. Do 37. minuty… Wówczas Pegacha wyłuskał piłkę na środku boiska, popędził z nią w kierunku bramki rywala i w sytuacji sam na sam nie dał szans golkiperowi chorzowian. W końcówce tej odsłony Clereax miał na koncie pięć przewinień i na 6 sekund przed końcową syreną w polu karnym Piasta jeden z graczy chorzowian dotkną piłkę ręką. To oznaczało przedłużony rzut karny, który bezlitośnie wykorzystał Bertoline. Piast wygrał 5:1, a w najbliższą sobotę 13 sierpnia zagra kolejny sparing, tym razem z Widzewem Łódź (godz. 18.00, hala Jasna 31)

Piast: Kiryło Cypun, Michał Widuch, Jakub Janiszewski – Rafael Cadini, Breno Bertoline, Vinicius Lazaretti, Bartłomiej Piórkowski, Bruno Graca, Marek Bugański, Miguel Pegacha, Matej Fidersek, Maciej Mazur, Dominik Śmiałkowski, Vinicius Teixeira, Sergio Para.

Gole:
7. minuta 1:0 – Bruno Graca
14. minuta 2:0 – Bruno Graca
25. minuta 3:0 – Vinicius Teixeira
28. minuta 3:1 – Łukasz Biel
37. minuta 4:1 – Miguel Pegacha
40. minuta 5:1 – Breno Bertoline (przedłużony karny)