W czwartym już rozegranym sparingu tego lata futsalowa drużyna Piasta pokonał Dreman Opole Komprachcie 6:2. Wyniki tego spotkania został rozstrzygnięty już przed przerwą. Zanim bowiem upłynęło 20 minut gliwiczanie strzelili opolanom cztery bramki, nie tracąc żadnej.

W tym okresie przygotowawczym Piast mierzy się tylko z drużynami z Futsal Ekstraklasy. Po Bochni i Wilanowa przyszedł czas na Dreman Komprachcce. Z racji zajętego miesjca w poprzednim sezonie wydawało się, że będzie to najbardziej wymagający przeciwnik dla podopiecznych Orlando Duarte. Opolanie jednak szczególnie w pierwszej połowie rozczarowali. Piast dominował i punktował. Już w 50 sekundzie gliwiczanie mieli stuprocentową sytuację. Tej pierwszej nie wykorzystali, ale drugą już tak. Podanie Cadiniego, strzałem po długim słupku na pierwszego gola zamienił Breno. W 6 minucie gracz Dremana zgubił futsalówkę we własnym polu karnym, przejął ją Bruno i ze spokojem umieścił w siatce. Ledwie trzy minuty później Piórkowski przerzucił piłkę przez całe boisko, ta trafiła do Szadurskiego, który ładnym i mocnym strzałem z lewej nogi podwyższył wynik na 3:0. W 12 minucie Szadurski wykonywał rzut rożny, zagrał do Cadiniego, a te w trochę ekwilibrystyczny sposób pokonał bramkarza Dremana. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza część meczu.

Gra opolan w pierwszej odsłonie była chaotyczna, a jeśli nawet rywale Piasta mieli sytuacje bramkowe, to bardziej to wynikało z przypadku niż składnych akcji.

W drugiej połowie obraz gry się nieco zmienił. Opolanie byli już bardziej aktywni i próbowali stworzyć sobie sytuacje. W 24 minucie nadziali się jednak na kontrę, którą wyprowadził Vini a zakończył Bruno i było już 5:0. Gościom udało się jednak szybko odpowiedzieć. Także po szybkim kontrataku Szypczyński pokonał golkipera Piasta. W 30 minucie w podbramkowym zamieszaniu Denis Blank z bliska umieścił piłkę w bramce. Ostatnie zdanie w tym meczu należało do gliwiczan. W 39 minucie po szkoleniowo wyprowadzonym ataku pozycyjnym, Breno strzałem pod poprzeczkę ustalił wynik na 6:2.

W meczu tym nie zagrali Dominik Śmiałkowski, Mateusz Mrowiec i Vinicius Teixeira. Pierwszy dwóch leczy urazy, a Vini lekko się rozchorował. W drużynie Dremana natomiast wystąpił Tomasz Czech, były już zawodnik Piasta Gliwice. Grano 2×20 minut z zatrzymywanym czasem.

W przyszłym tygodniu podopieczni Orlando Duarte zagrają z Clearex Chorzów i Widzewem Łódź. Choć to tylko sparingi, oba te spotkania zapowiadają się bardzo ciekawie.

Arena Gliwice – 06.08.2022, g. 13:00
Piast Gliwice – Dreman Opole Komprachcice 6:2 (4:0)
1:0 – 2` Breno Betoline
2:0 – 6` Bruno Graca
3:0 – 9` Sebastian Szadurski
4:0 – 12` Rafael Cadini
5:0 – 24` Bruno Graca
5:1 – 25` Arkadiusz Szypczyński