Zarówno Piast jak i Legia przegrały swoje ostatnie mecze, a forma tych zespołów pozostawia wiele do życzenia. Nie mniej jednak faworytem bukmacherów piątkowego meczu jest Legia, której służy granie przed własną publicznością (tu wygrała jedyny mecz).

Należy jednak pamiętać, że o komplet punktów warszawianom będzie trudno z racji na historię meczów z Piastem, który ewidentnie ma patent na stołeczny klub. Być może przy Łazienkowskiej nie zostanie wyłoniony zwycięzca. My typujemy powyżej 1,5 bramki w meczu. Scenariusz ten potwierdził się w 13 z 15 ostatnich meczów z udziałem Legii.

Typy na Legia – Piast

Legia strzeliła jako pierwsza w 10 z 15 ostatnich meczów Ekstraklasy – Legia strzeli pierwsza – 1.69 od Fortuny

Legia nie zremisowała w 11 z 15 ostatnich meczów – Legia wygra – 2.11 od Fortuny

W 9 z 15 ostatnich meczów z udziałem Piasta, gola strzelił tylko jeden zespół albo żaden – obie drużyny nie strzelą – 1.87 od Fortuny

Legia – Piast, ostatnie wyniki

Mistrzostwo Polski to sukces, o którym marzą sympatycy Legii. Warszawianie aktualnie nie są jednak gotowi na granie o tak wysoką stawkę. Mogliśmy się o tym przekonać w minionej kolejce Ekstraklasy, gdy stołeczny klub musiał uznać wyższość Cracovii (0:3), nie prezentując nic specjalnego przeciwko krakowskiej drużynie. Ponadto podopieczni Kosty Runjaicia stracili zwycięstwo w Kielcach, skąd wywieźli punkt po remisie 1:1. Legia lepiej wygląda u siebie, gdzie pokonała 2:0 Zagłębie Lubin.

Skoro w Warszawie nastroje są dalekie od dobrych, to co musi być w środowisku gliwickim? Piast przyzwyczaił kibiców do tego, ze ma kłopot z punktowaniem na początku sezonu. Tym razem nie jest inaczej. Podopieczni Waldemara Fornalika z wyprawy do Białegostoku wrócili bez punktów oraz choćby strzelonego gola (0:2). Drużynie nie spisała się najlepiej w domowej batalii z Zagłębiem Lubin, które wygrało 1:0.