Po raz drugi w tym okresie przygotowawczym futsalowa drużyna Piasta zagrała mecz kontrolny z BSF Bochnia. W pierwszym spotkaniu, które odbyło się w Arenie gliwiczanie pokonali zespół prowadzony przez Klaudiusza Hirscha 3:2. Teraz zwycięstwo było bardziej okazalsze, bo niebiesko-czerwoni zwyciężyli 6:1.

– W mojej ocenie Bochnia będzie liczyć się w grze o pierwszą ósemkę, czyli ma szansę zagrać w play off – mówił przed tym spotkaniem Bartłomiej Piórkowski.

Ta ocena potwierdziła się w pierwszej połowie po której był wynik był remisowy 1:1. Tę jedyną bramkę dla Piasta w tej części meczu zdobyły Bruno Graca. W zespole gospodarzy na listę strzelców wpisał się Wojciech Przybył.

Po przerwie jednak Piast zagrał na wyższych obrotach, co przełożyło się na kolejne pięć goli. Pierwsze trafienie to był gol samobójczy. Potem Vinicius Lazaretti podwyższył na 3:1. Czwartą bramkę strzelił Sergio Parra, a ostatnie dwa gole to dzieło Bruno Gracy, który tym samym skompletował hat tricka. Mimo efektownego zwycięstwa, zdaniem Michała Widucha przed drużyną Orlando Duarte jeszcze dużo pracy.

– To był pożyteczny sparing z bardzo ciekawym przeciwnikiem. Dobry sprawdzian dla trenera żeby zobaczyć w jakim miejscu jesteśmy. Na pewno cieszy wynik, ale z samej gry nie możemy być jeszcze w pełni zadowoleni – tak ocenił występ Piasta kapitan drużyny.

Na ten moment cały cykl treningowy podporządkowany jest przygotowaniom do pierwszego turnieju eliminacji Ligi Mistrzów. Takie gry mają służyć m.in. temu, aby jak najlepiej wkomponowaź do drużyny nowych zawodników, ale nie tylko.

– Teraz bardzo ważne jest zbudowanie formy fizycznej i ciągle zgrywanie składu. W meczu z Bochnią widać było że z tym zgraniem jeszcze trochę potrzebujemy czasu. Mam nadzieję że im bliżej wyjazdu do Aten tym łatwiej ten progres będzie można zobaczyć – przekonuje Widuch.

W czwartek i piątek drużyna będzie dalej mocno trenować nawet dwa razy dziennie. W sobotę na zakończenie tego etapu gliwiczanie zagrają z Dremanem Opole. Ten zespół na pewno wysoko zawiesi poprzeczkę, bo to czołowa drużyna Futsal
Ekstraklasy.

Bochnia – 03.08.2022, godz. 18:00
BSF ABJ Powiat Bochnia – Piast Gliwice 1:6 (1:1)
1-0 – Bruno Graca
1-1 – Wojciech Przybył
2-1 – Gol samobójczy
3-1 – Vini Lazaretti
4-1 – Sergio Parra
5-1 – Bruno Graca
6-1 – Bruno Graca

Źródło: piast.gliwice.pl