Stowarzyszenie GKS Piast z powodzeniem szkoli piłkarski narybek. Wychowankami klubu są mi. Tomasz Podgórski, Patryk Dziczek, Jakub Łabojko czy grający obecnie w Lechu Poznań Radosław Murawski.

Zawodników, którzy zaczynali swoją przygodę od zajęć pod okiem trenerów ze Stowarzyszenia, a grają na szczeblu centralnym w Polsce czy za granicą, można by liczyć w dziesiątki. Kluczem do sukcesu jest zatrudnianie dobrze przygotowywanych do wykonywania tego zawodu trenerów, jednocześnie posiadających duże doświadczenie piłkarskie. Dawid Cholewa czy Robert Walkowiak.

W Stowarzyszeniu szkolą się obecnie dzieci w wieku od lat 6 do 14. Ważnym elementem tego procesu są obozy i zgrupowania.

W tym roku, podobnie jak i w latach poprzednich, młodzi zawodnicy z roczników 2012 i młodsi już po zakończeniu roku szkolnego wyjechali do Dzierżoniowa. Tuż przed wyjazdem trenerzy, rodzice i adepci piłkarskiego rzemiosła na sportowo zakończyli sezon. Pożegnanie sezonu odbyło się w Dzierżnie w Hotelu Ambasador Resort. Mecenasem tego wydarzenia był członek zarządu klubu Andrzej Kyrcz. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, był też poczęstunek i tort urodzinowy dla trenera Roberta Walkowiaka.

Dzień później wszystkie grupy udało się na obóz, a tam był była ciężka praca, ale nie zabrakło też czasu na rekreację. Treningi odbywały się 3 razy dziennie. Udało się też rozegrać trzy sparingi z Akademia Dzierżoniów i dwa z Akademią Respect Wrocław. Młodzi zawodnicy mogli korzystać z odnowy biologicznej oraz z kąpieliska znajdującego się niedaleko ośrodka.

W przedostatni dzień urządzono wspólnego grilla a ostatni dzień w piątek rano jeszcze była wspólna gierka i po obiedzie powrót do Gliwic w super humorach. To się dopiero nazywa dobrze spędzony czas. Teraz młodzież odpoczywa na wakacjach, ale już w sierpniu drużyny wznowią treningi.