W miniony weekend w Jeleniej Górze rozegrano tegoroczny finał Turnieju Deichmanna, piłkarskiego turnieju dedykowanego najmłodszym adeptom tej dyscypliny. Mamy przyjemność poinformować, że drużyna Piasta Gliwice z rocznika  prowadzona przez Roberta Walkowiaka zajęła w tym turnieju trzecie miejsce. W związku z tym że turniej ten jest określany jako minimistrzostwa Polski, śmiało możemy powiedzieć, że Piast 2012 jest aktualnie trzecią drużyną w Polsce!

 

Deichmann Minimistrzostwa to turniej piłkarski dla dzieci w wieku od 4 do 11 lat. Drużyny przystępują do tej sportowej  zabawy pod nazwami państw świata. Zawodnicy otrzymują od organizatora kolorowe stroje sportowe, ale przede wszystkim jest dużo grania. Pomysłodawcą i organizatorem Minimistrzostw jest Stowarzyszenie „Kochamy Sport”, działające wspólnie z partnerem tytularnym turnieju – firmą Deichmann. W turnieju uczestnicy 21 miast. W każdym z nich w odpowiednich kategoriach wiekowych odbywają się eliminacje w cyklu sześciu turniejów. W tym roku w Gliwicach organizatorem eliminacji była Akademia AP Gliwice. Mecze rozgrywane były na boisku w Wilczym Gardle.

Aby awansować do ścisłego finału trzeba było wziąć udział w sześciu turniejach eliminacyjnych. Grano każdy z każdym i w ten sposób zbierano punkty. Stowarzyszenie GKS Piast wystawiło łącznie trzy zespoły, które przybrały nazwy państw: Włochy i Brazylia. Do  Wielkiego Finału awansowały dwa  zespoły: Piast 2012 i Piast 2013. To już był wieki sukces, ale ten największy przyszedł 26 czerwca.

Piast Gliwice 2012 występujący jako Włochy w grupie pokonał Albanię 3:0 (Wrocław) oraz Polskę (Gorzów Wielkopolski) także 3:0.   Ta jedyna porażka miała miejsce w meczu z Francją (Leszno). Piast (Włochy) zajął drugie miejsce i w ćwierćfinale zmierzył się z Maroko (Jabłonki). Gliwiczanie pewnie wygrali 3:0. W półfinale, po zaciętym spotkaniu ulegli Polsce (Szczecin) 1:2. Do tego, aby zając drugie miejsce zabrakło więc trochę szczęścia. W meczu o trzecią  lokatę, czyli w finale pocieszenia, Piast pokonał Kolumbię (Gorzów Wielkopolski) 5:3. Dodajmy jeszcze, ze najlepszym bramkarzem turnieju został Jakub Dybała.

– Na Mistrzostwa do Jeleniej Góry udaliśmy się prosto ze zgrupowania w Dzierżoniowie.  Całą niedzielę graliśmy i walczyliśmy przy  upale 35-stopniowym upale. Chłopaki zostawili na murawie mnóstwo zdrowia i potu,  ale warto było. Jestem z nich naprawdę dumny. 3 miejsce w Polsce uważam za naprawdę bardzo dobry wynik. Poziom  tego turnieju był bardzo wysoki.  Dla porównania przypomnę, w tamtym roku nie wyszliśmy z grupy, Drużyna zrobiła duży progres i to cieszy mnie jako trenera. Chciałbym  podziękować rodzicom  za wspaniały doping. Zaraz po ceremonii rozdania medali i pucharów wróciliśmyśmy na zgrupowanie do Dzierżoniowa jeszcze potrenować i jak się uda rozegrać jeden sparing. 1 lipca w piątek wracamy do Gliwic i chłopaki zaczynają zasłużone wakacje

Włochy (Piast 2012): Dybała Jakub, Dubiel   Mikołaj, Serek  Leon, Brodala  Szymon, Kyrcz  Miłosz, Rubaj  Bartek, Gałka Michał, Ząbek Kacper, Zarzycki Michał, Przepaśniak  Kuba, Włodarski  Kuba.