Patrik Zatović i Hiram Celso nie będą w przyszłym sezonie bronić barw futsalowej drużyny Piasta. Słowak sam zrezygnował z gry w zespole Orlando Duarte z powodów osobistych. Z portugalskim bramkarzem. postanowiono nie przedłużać umowy.

Zatović wypłynął w Futsal Ekstraklasie jeszcze w barwach GSF Gliwice, skąd trafił do Piasta. Słowak był mocnym punktem zespołu i wyglądało na to, że dobrze czuje się w Gliwicach. Słowak z 12 bramkami i 12 asystami uplasował się na 4 miejscu w klasyfikacji kanadyjskiej w drużynie z Areny. Zatović to też etatowy reprezentant Słowacki. Niewątpliwie pod okiem Orlando Duarte miałby duże szanse na jeszcze mocniejsze rozwinięcie skrzydeł.

Hiram Celso do drużyny Piasta dołączył przed sezonem. 22-latek miał „naciskać” na Michała Widuch i na treningach to robił. W Futsal Ekstrakalsie zadebiutował w wygranym 6:4 meczu ze Słoneczny Stok Białystok. Potem jednak głównie był rezerwowym bramkarzem, ale w kadrze meczaowej znalazł się 29 razy. Jego mocną stroną był refleks i umiejętność bronienia rzutów karnych. Tych minut na parkiecie nie miał zbyt wiele, a na pewno aspiracje miał większe. Bramkarz mile będzie wspominany w Gliwicach. Na ten moment Orlando Duarte ma do dyspozycji dwóchh golkiperów. Najlepszego bramkarz minionego seoznu i młodzieżowca Jakuba Janiszewskiego. W rezerwie jest jeszcze wiecznie młody Łukasz Groszak. Niewątpliwie jednak Rafał Franz będzie szukał bramkarz przed nowym sezonem.

źródło: piast.gliwice.pl