W przedostatnim w tym sezonie meczu Piast zmierzy się z Termalicą. Dla gliwiczan to spotkanie nie ma już większego znaczenia, bo już są pewni zajęcia 5-tego miejsca. Waldemar Fornalik  zapowiedział jednak, że nie wyobraża sobie, aby jego zawodnicy zagrali o inną stawkę niż zwycięstwo. Matematycznie gliwiczanie mogli by jeszcze przesunąć się na czwartą lokatę, ale musieliby w dwóch meczach zdobyć 8 bramek i liczyć na to, że Lechia przegra dwa swoje spotkania po 0:1.

Takich dylematów nie ma Radoslav Latal. Jego drużyna walczy o utrzymanie, a na ten moment zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Gospodarze sobotniego meczu nie mają więc co kalkulować., Nawet wygrana jeszcze nie zapewni im jeszcze pozostania w Ekstraklasie, ale przynajmniej przedłuży nadzieję. Taka presja czasem pomaga, a czasem jest wręcz przeciwnie. Tak było choćby w ostatnich meczach z udziałem „Słoników”. Niecieczanie niby grali dobrze, stwarzali sobie sytuację, ale nie wygrywali.

Kibice, którzy zasiądą przed telewizorami lub na stadionie nie powinni się jednak nudzić. W poprzednich pojedynkach między tymi drużynami nie brakowało bramek a nie emocji. Ciekawie tez zapowiada się ta konfrontacja z racji trenerów. Piast za kadencji Radosłava Latala zdobył swój pierwszy, historyczne medal MP. Waldemar Fornalik natomiast poprowadził drużynę po pierwszy tytuł mistrza Polski. Czech preferuje ofensywny styl gry, Fornalik bardziej wyrachowany, nawet zachowawczy.

Obie drużyny nie należą do tych, które strzelają dużo bramek. Niecieczanie zdobywają średnio 1 bramkę na mecz. W przypadku Piast wygląda to trochę lepiej, bo ten wskaźnik  wynosi 1,3. W zespole Termaliki  po 9 goli na koncie mają Muris Mešanović i Piotr Wlazł. W drużynie Piasta najbardziej skuteczni są Damian Kądzior i Alberto Toril. Obaj zdobyli po 6 bramek.

Mecz to zostanie rozegrany w sobotę, a początek przewidziano na godzinę 12:30. Zazwyczaj ta godzina była zarezerwowana na niedzielne pojedynki, ale w tej kolejce nie będzie poniedziałkowego terminu.

Transmisja TV z meczu Termalica Nieciecza – Piast Gliwice będzie dostępna na Canal+ Sport , a transmisja internetowa Canal+ Online. Zapraszamy tez do śledzenia relacji tekstowej – TUTAJ