W środę na obiekcie piłkarskim przy ul Sokoła w Gliwicach odbyła się kolejna już edycja „Akademii Klasy Ekstra”. Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia jest Tomasz Zabielski. Współorganizatorami natomiast są Ministerstwo Sportu i Turystyki, Fundacja Ekstraklasy i piłkarskie Akademie. Te podmioty od 2016 roku wspólnie organizując cykl imprez w miastach, gdzie grają kluby z Ekstraklasy.

Sam program dedykowany jest najmłodszym adeptom piłkarskiego rzemiosła i kandydatom do gry w piłkę. W tej edycji w Gliwicach uczestniczyły dziewczyny i chłopcy od lat 6 do 11. Impreza jest reklamowana jako profesjonalne treningi dla dzieci, ale w rzeczywistości ma charakter sportowej zabawy promującej aktywność fizyczną. Najmłodsi uczestnicy brali udział w konkursach sprawnościowych z naciskiem na piłkarskie akcenty. Nieco starsi rozgrywali mecze w których padały bramki, ale nie liczono punktów, bo i tak wszyscy na koniec otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale. W przerwach między meczami można było skorzystać z popularnych „dmuchańców”. Nie zabrakło też konkursów, nawet jeden dedykowany był rodzicom czy dziadkom, którzy przyjechali by popatrzeć jak bawią się ich pociechy.

Stowarzyszenie GKS Piast wystawiło dwie drużyny z roczników 2012 i 2011, których trenerami są odpowiednio: Robert Walkowiak i Rafał Mrozik. Starszy zespół trenuje Maciej Łukawski. Na koniec sami kandydaci na piłkarzy na scenie mogli z rąk piłkarzy Piasta z pierwszego zespołu: Frantiska Placha, Jakuba Holubka i Tomasa Huka odebrać wspomniane już medale i dyplomy.

Cała impreza trwała cztery godziny i nie zabrakło dobrej zabawy,pogoda też dopisała, a jedynie czego można się było przyczepić to mogło być więcej „dmuchańców”, bo trzeba było czekać w kolejce do tych zawsze cieszących się dużym powodzeniem urządzeń.

 

Źródło: piast.gliwice.pl