Pierwszy weekend majowy młodzi adepci piłkarskiego rzemiosła Piasta z rocznika 2012 spędzili na sportowo. Gliwiczanie wzięli udział w międzynarodowym turnieju Regio Cup 2022. Organizatorem tej edycji była Akademia Piłkarska Gorki Śląskie. W trwającym dwa dni turnieju w tym roczniku rywalizowały aż 24 drużyny, podzielone na dwie grupy.

Piast trafił do grupy A w której znalazło się 11 ekip. Grano systemem każdy z każdym po 30 minut, a to oznacza, że każda z drużyn rozegrała aż 10 spotkań. Choć celem tych imprez jest szeroko pojęty rozwój piłkarski, to 10 latkowie i tak podeszli do rywalizacji jak do mistrzostw świata. W efekcie na 10 rozegranych spotkań Piast wygrał 8, strzelając rywalom 68 goli, tracąc przy tym tylko 10 bramek.

– To był bardzo udany i zorganizowany turniej. Pogoda dopisała, było dużo grania i zabawy. Sportowo też myślę, że było dobrze. Zajęliśmy drugie miejsce w grupie. Kuba Zapaśnik został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju – informuje Robert Walkowiak – trener rocznika 2012.

Wyniki:
Stroke Wrocław – Piast Gliwice 3:0
Orzeł Jankowice – Piast Gliwice 0:12
Concordia knurów – Piast Gliwice 0:12
Czarni Gorzyce – Piast Gliwice 0:14
MTS Rybnik – Piast Gliwice 1:6
Skra Częstochowa – Piast Gliwice 0:1
AP Górki Śląskie – Piast Gliwice 0:7
AP United – Piast Gliwice 2:5
Naprzód Rydułtowy – Piast Gliwice 1:3
UKS Talent Poznań – Piast Gliwice 3:1

Kadra/bramki
Kuba Zapaśnik (br)
Miłosz Kyrcz – 13
Kuba Rutkowski – 10
Leon Serek – 6
Stasiu Kapica – 4
Mateusz Drożdżal – 2
Kuba Markowicz – 4
Mikołaj Dubiel – 8
Marek Dobrakowski – 5
Bartek Rubaj – 4
Szymon Brodala – 2
Kuba Przepasniak – 1
Trenerzy: Robert Walkowiak, Rafał Mrozik