W miniony wtorek na stadionie lekkoatletycznym położonym przy ul Syriusza w Gliwicach odbyły się pierwsze w tym roku zawody. Ponad 300 dziewcząt i chłopców z kilkunastu gliwickich szkół wzięło udział w „Otwartych Mistrzostwach Gliwic w lekkiej atletyce”. Organizatorem zawodów była sekcja lekkoatletyczna GKS Piast. Rywalizowano w konkurencjach biegowych, skakano wzwyż i w dal, a także rzucano kolą.

– Były to pierwsze zawody w tym roku na Arenie. Jesteśmy mile zaskoczeni frekwencją. To świadczy o tym, że młodzież po tym okresie pandemii i ograniczeń jest spragniona takich startów i rywalizacji. Dla nas jako sekcji to okazja do promocji lekkiej atletyki, a także możliwość ‘wyłapania” talentów i też sygnał, że warto takie zawody organizować – mówi Wojciech Rutyna, wiceprezes GKS „Piast”.

Rywalizacja była bardzo zacięta, każdy chciał wygrać, bo jak  przystało na mistrzostwa najlepsi zawodnicy mogli odebrać pamiątkowe dyplomy oraz medale z rąk przedstawicieli klubów. Dla młodzieży było to duże przeżycie, w końcu nie każdy może pochwalić się tytułem mistrza Gliwic.

ZOBACZ WYNIKI OTWARTYCH MISTRZOSTW GLIWIC

W okresie letnim stadion lekkoatletyczny będzie tętnił zżyciem. Przewidziano szereg imprez o charakterze mistrzowskim.  Już 7 maja na stadionie przy ul Syriusza odbędzie się pierwszy rzut  „Drużynowych Mistrzostwa Śląska Młodzików”. W tej imprezie rywalizuje zazwyczaj kilkadziesiąt klubów z całego województwa w kategorii wiekowej do lat 16. Już dziś kibiców zapraszamy na to wydarzenie. Początek zawodów – godzina 11:00.