Mamy przyjemność poinformować, że z dniem 9 lutego 2022 roku trenerem reprezentacji Podokręgu Zabrze rocznika 2011 został pracujący w GKS Piast jako koordynator szkolenia – Dawid Cholewa. Równocześnie będzie odpowiadał za organizację zajęć Śląskiej Akademii Piłkarskiej – rocznik 2011 na terenie Podokręgu Zabrze w lokalizacji Sośnicowice.

Dawid Cholewa z Piastem związany jest od momentu reaktywacji, czyli 1997 roku. Wówczas jak zawodnik pierwszej drużyny Piasta. Równocześnie już zaczął pracę trenerska z młodzieżą, a funkcję tę pełni do dziś. Spod jego ręki wyszło wielu bardzo dobrych piłkarzy. Do jego wychowanków należy m.in. Tomasz Podgórski, wieloletni kapitan Piasta.

Dawid Cholewa posiada licencję UEFA A, co daje mu mozliwość samodzielnego prowadzenia również drużyn seniorskich na szczeblu centralnym. Ma za sobą liczne staże w tym zagraniczne. Swoją wiedzę doskonalił m.in. w takich klubach jak FC Ingolstadt (Niemcy), Ossasuna Pampeluna (Hiszpania) oraz Vicenza Calcio (Włochy). Uczestniczył w wielu konferencjach a także sam był prelegentem.

Cholewa junior ma ogromną wiedzę i zarówno praktyczna jak i teoretyczną dom prazy zarówno z młodzieża jak i dorosłymi. Ma też doskonały kontakt zarówno z najmłodszymi adeptami piłkarskiego rzemiosła, bo jego pasją jest dzielenie się wiedzą z innymi. Na co dzień pracuje w szkole i w Stowarzyszeniu GKS Piast.

Jako trener reprezentacji Podokręgu Zabrze będzie szukał talentów w roczniku 2011 w klubach należących do tego podokręgu. Jako miejsce, gdzie będzie zapraszał zawodników na treningi i sprawdziany wybrano Sośnicowice. Na początek będą zapraszane całe drużyny, a z czasem zostanie wyselekcjonowana 16 zawodników, którzy będą szlifować swoje umiejętności również i pod okiem Dawida Cholewy. Oczywiście nie będzie to grupa zamknięta.

– Prelegent na konferencji trenerów w Gliwicach 2020 r. –Temat ” Rozumienie gry na poziomie żaka”
– Kursokonferencja dla Trenerów UEFA A UEFA PRO 2018 Łódź
– Kursokonferencja dla Trenerów UEFA A UEFA PRO 2017, 2015 Warszawa
– Staż Trenerski Niemcy FC Ingolstadt 2016
– Staż Trenerski Hiszpania Ossasuna Pampeluna, 2008
– Staż Trenerski Włochy Vicenza Calcio 2000
– Ogólnopolska Konferencja „Kreatywnie o Piłce nożnej” Polska Akademia Piłki Nożnej 2015
– „Uczeń z zespołem Aspergera” Gliwicki Ośrodek Metodyczny 2015- 2016
– Konferencja Szkoleniowa PZPN dla Trenerów UEFA PRO I UEFA A, PZPN 2014
– „Mój uczeń chyba bierze- symptomy świadczące o zażywaniu narkotyków” Śląskie Centrum Informacji o Sektach, Subkulturach i Nowych ruchach religijnych.
– „Nowe zasady organizowania i świadczenia pomocy psychologiczno- pedagogicznej” Gliwicki Ośrodek Metodyczny 2013- 2014,
– Konferencja metodyczno- szkoleniowa dla Trenerów, Instruktorów Śląskiego Związku Piłki Nożnej, 2012, 2013
– „Wybrane nowoczesne metody nauczania- uczenia się uwzględniające pracę zespołową” Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Katowicach 2011- 2012
– Szkolenie w zakresie pracy w systemie CURVER Coaching 2011
– „Nowoczesny trening motoryczny w grach zespołowych” AWF 2011
– Międzynarodowa Konferencja Szkoleniowa „Szkolenie dzieci i młodzieży w zakresie techniki i taktyki”
– „Przygotowanie dokumentacji i programów pracy z uczniami w związku ze zmienionymi przepisami dot. pomocy psychologiczno- pedagogicznej” GOP 2010-2011

b) osiągnięcia:

– Wśród wychowanków piłkarskich Młodzieżowi Reprezentanci Kraju m.in.: Tomasz Podgórski, Michał Filipowicz, Łukasz Żyrkowski, Łukasz Krzycki
– Nagroda Dyrektora Szkoły w latach 2003, 2007, 2014