Na początku stycznia Piast Gliwice dał wolną rękę w szukaniu sobie nowego klubu czterem zawodnikom. Wśród nich był Tiago Alves. Portugalczyk szybko znalazł sobie nowy klub, a jest nim japoński Montedio Yamagata.

Ofensywny pomocnik podzielił się na swoich mediach społecznościowych informacją o zakończeniu ponad dwuletniego pobytu w ekipie Okrzei.

– Cieszę się, że od dwóch i pół roku byłem  częścią rodziny Piasta. Chciałbym podziękować klubowi, wszystkim jego pracownikom, kolegom z drużyny i kibicom za wsparcie. Zawsze starałem się dawać z siebie wszystko, nawet jeśli było to trudne. Dziękuję i życzę powodzenia – napisał Alves w mediach społecznościowych.

A teraz sam klub opublikował komunikat, że 25-letni zawodnik postanowił zaakceptować ofertę przenosin do japońskiego Montedio Yamagata.
Tiago Alves przeprowadza się do drugoligowej drużyny na zasadzie wolnego transferu i związał z nią umową obowiązującą do 31 grudnia 2023 roku.

Portugalczyk dołączył do Piasta Gliwice przed startem sezonu 2019/2020 z Olimpii Grudziądz. Od tego momentu wystąpił w 46 spotkaniach, w których zdobył dziewięć bramek oraz zanotował trzy asysty.
W tym czasie udało mu się zająć z klubem trzecie miejsce w tabeli Ekstraklasy w debiutanckich rozgrywkach, ale później nie otrzymał szansy zaistnienia w meczach eliminacji Ligi Europy.
25-latek jest drugim graczem, który opuścił szeregi ekipy z województwa śląskiego w trwającym oknie transferowym. Przed nim szeregi Legii Warszawa zasilił Patryk Sokołowski.

Opracowanie: piast.gliwice.pl