W miniony weekend w Radomsku rozegrano kolejną już edycję turnieju Radomsko CUP. Piasta Gliwice reprezentował drużyna z rocznika 2012, której trenerem jest Robert Walkowiak. Jego podopieczni po raz kolejny pokazali, że nie mają sobie równych.

Na turniej, który trwal dwa dni zostało zaproszonych 11 zespołów, rywalizowano systemem każdy z każdym. Już na początek Piast pokonał gospodarzy RKS Radomsko 5:0. W drugim meczu gliwiczanie pokonali Champions Warszawa 3:0, a potem Mistrzów z Jastrzębia 8:1. Następnie po już zaciętym meczu ograli Skrę Częstochowa 2:0. Pierwsze dwucyfrowe zwycięstwo podopieczni Roberta Walkowiaka odnieśli w czwartej serii ogrywając Champions Pionki 12:0. Jako pierwsi postawili się chłopacy z RAP Radomsko, którzy zdołali strzelić gliwiczanom dwie bramki, ale sami stracili ich 5. Potem niebiesko-czerwoni musieli uznać wyższość APN Piotrków Trybunalski, ulegając 1:3. Była to jedyna porażka naszej drużyny na tym turnieju. Ajax Częstochowa nie miał nic do powiedzenia w starciu z rozpędzoną już drużyną Piasta, przegrywając 0:12.

Na rozpoczęcie drugiego dnia zawodów gliwiczanie spotkali się z Borutą Zgierz. Rywal miał w składzie nawet o dwa lata starszych zawodników i wcześniej gromił inne drużyny, ale młode wilczki od „Walusia” pokazały swoją wyższość piłkarską zwyciężając 4:1. Najwyższe zwycięstwo gliwiczanie odnieśli w starciu z Lechią Tomaszów Mazowiecki, aplikując przeciwnikom 13 goli. Rap Radomsko III przegrało z Piastem 1:10. 9 zwycięstw dało pierwsze miejsce na tym turnieju.

– Wysoki poziom sprawił, że turniej był dla nas prawdziwym wyzwaniem. Jestem bardzo dumny z chłopaków, którzy w każdym meczu oddali całe serce, a jednocześniej realizowali założenia taktyczne i pokazali taką boiskowa dyscyplinę, co pozwoliło wygrywać w przekonywający sposób – tak ocenił postawę swojej drużyny Robert Walkowiak.

Turniej oprócz wysokiego poziomu obfitował również w prawdziwy festiwal bramek, Królem strzelców i najlepszym zawodnikiem tych zawodów został Miłosz Kyrcz, autor 20 goli. Ponadto na listę strzelców wpisywali się:

20 ⚽ Miłosz Kyrcz

15 ⚽ Michał Gałka

9. ⚽ Jakub Przepaśniak

8. ⚽ Jakub Markowicz

6. ⚽ Leon Serek

4. ⚽ Kacper Ząbek

3. ⚽ Szymon Brodala

2. ⚽ Jakub Dybała

2. ⚽ Bartłomiej Rubaj

1. ⚽ Michał Zarzycki

Dziękujemy organizatorowi za świetną imprezę, wszystkim drużynom za rywalizację w duchu zasad fair play i naszym wspaniałym rodzicom za pomoc i doping! Bez zaangażowania rodziców bowiem nie byłbo możliwości wyjazdu na takie zawody.

Źródło: piast.gliwice.pl/gks-piast