Nowy Rok przyniósł kilka zmian w sekcji piłki nożnej młodzieżowej w Stowarzyszeniu GKS „Piast”. Nastąpiła zmiana regulaminu i opłat. Szczegóły można znaleźć w załączniku (TUTAJ). Druga ważna zmiana nastąpił na stanowisku trenera rocznika 2010. Funkcję tę przestał pełnić Krzysztof Balon.

Dziękujemy za pasję, zaangażowanie i wzorowe pełnienie obowiązków trenera i wychowawcy zawodników sekcji piłki nożnej w stowarzyszeniu GKS Piast Gliwice i życzymy powodzenia na nowej drodze zawodowej.

Krzysztofa Balona, zastąpił Dawid Tomanek. Nieco starsi kibice pamiętają go z występów w drużynie Młodej Ekstraklasy Piasta Gliwice. W sezonie 2009/10 był najskuteczniejszym zawodnikiem tej drużyny. Zaliczył również kilka występów zespole seniorskiim. W latach 2006-2009 występował na poziomie juniora starszego w GKS Piast – zdobywając w ostatnim roku wicemistrzostwo Śląska pod wodzą trenera Krzysztofa Szumskiego. Tomanek posiada licencję trenerską UEFA A, a od 2016 roku zajmuje się już pracą szkoleniową zarówno w zespołach młodzieżowych jak i seniorach.
Obecnie w Stowarzyszeniu funkcjonuje sześć drużyn chłopców w rocznikach od 2014 do 2009 oraz jedna drużyna dziewcząt. Szkoleniem zajmuje się ośmiu trenerów, wszyscy posiadają odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie, by prowadzić zespoły młodzieżowe.

Obecnie w Stowarzyszeniu piłkę nożną uprawia około 120 chłopców i dziewcząt.   Piłkarski narybek w porze zimowej trenuje w halach oraz na otwartych boiskach przy ul. Mewy, Jasnej i na Okrzei. W poprze letniej treningi odbywają tylko na boiskach trawiastych i ze sztuczna murawą.

Po zakończeniu szkolenia w Stowarzyszeniu młodzież ma możliwość kontynuacji swojej przygody z piłką w Akademii GKS Piast S.A. w klasach sportowych.

Na zdjęciu Dawid Tomanek