W miniony weekend w Gliwicach rozegrano III edycje Pucharu Polski Juniorów w Szpadzie. W sobotę na hali przy ul Warszawskiej rywalizowali juniorzy, a w niedzielę o pucharowe punkty walczyły juniorki.  W obu przypadkach zwyciężali faworyci.

W turnieju męskim po raz drugi w tym sezonie tryumfował  Jan Socha (PKSzerm Warszawa), który w finale  pokonał w Łukasza Parafiniuka (WLKS Kmicic Częstochowa) 15:10. Na trzecim miejscu  sklasyfikowani zostali dwaj zawodnicy AZS AWF Kraków – Hubert Klughardt i Mikołaj Radosz. Szermeirze Piasta Gliwice nie zakwalifikowali się tym razem do finałowej ósemki. Z gospodarzy najlepiej zaprezentował się Paweł Klytta, zajmując 11 miejsce. Startowało 82 zawodników.

Wśród pań po raz kolejny szans rywalkom nie dała  Alicja Klasik (RMKS Rybnik). Aktualna mistrzyni świata  w finale pokonała Gloria Klughardt (AZS AWF Kraków) a walka zakończyła się wynikiem 15:7. Na podium tego dnia stanęły jeszcze Antonina Halemba (UKS Wołodyjowski Siem. Śl.) oraz Cecylia Cieślik (PKSzerm).

Udany powrót na planszę zanotowała też Emilia Korkus. Szpadzistka Piasta zajęła w tych zawodach piąte miejsce. 14 lokatę zajęła Magda Ratyna. W turnieju żeńskim startowało 72 zawodniczki.