Od zwycięstwa rozpoczęła nowy sezon futsalowa drużyna Piasta. W inauguracyjnym meczu gliwiczanie pokonali na wyjeździe Clearex Chorzów 4:3. Bramki dla drużyny z Areny strzelali Rodrigo Dasaiev (2), Dominik Śmiałkowski i Mateusz Mrowiec.

W obu zespołach przed sezonem zaszło sporo zmian. W przypadku Piasta można jednak mówić było o wzmocnieniach. W przypadku Cleareksu natomiast o osłabieniu, bo odszedł Sebastian Leszczak, najskuteczniejszy strzelec czy Mikołaj Zastawnik – reprezentant Polski, a także Adam Wędzony. Misji rekonstrukcji drużyny z Chorzowa podjął się Andrzej Szłapa, który w ostatnich latach święcił sukcesy z Rekordem Bielsko Biała.

Szłapa miał patent na Piasta, Nigdy jeszcze z tą drużyną nie przegrał bez względu, kto ten zespół prowadził. Niewątpliwie szkoleniowiec Cleareksu miał też pomysł na ten mecz i na początku udało się jego podopiecznym go zrealizować. Już w 18 sekundzie były futsalista Piasta – Przemysław Dewucki w podbramkowym zamieszaniu zdołał umieścił piłkę w bramce. Takie rzeczy w futsalu się zdarzają, jednak gliwiczan wyraźnie ten gol zdeprymował, bo 8 minut później już przegrywali 0:2. Cichy wstrzelił piłkę pod bramkę Widucha, a tam czekał już Możejko, który zmieniając tor lotu umieścił futsalówkę w bramce stojąc tuż przy słupku. Szybko jednak goście odpowiedzieli golem. Śmiałkowski przypomniał sobie i kibicom jak potrafi strzelać nawet z trudnej pozycji. „Dimi” uderzył z ostrego kąta, między nogami bramkarza i było już 2:1. Podopieczni Orlando Duarte rozkręcali się z każdą minutą, zmuszając chorzowian do popełniania fauli. Już w 14 minucie gospodarze mieli ich na koncie 5. Potem Dasaiev i Śmiałkowski stawali oko w oko z Bednarczykiem, ale ten wychodził zwycięsko z tych pojedynków. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i tak się też stało tuż przed przerwą. Łuszczek fenomenalnie uderzył sprzed pola karnego z lewej strony i gospodarze na przerwę schodzili z dwubramkową przewagą.

W przerwie w szatni Piasta pewnie było gorąco, ale na drugą połowę gliwiczanie wyszli już ofensywnie nastawieni. W zasadzie od samego początku tej odsłony grali z wycofanym bramkarzem. Pierwsza okazję na zmianę wyniku miał Śmiałkowskim, ale przestrzelił. Za chwilę po kontrze Clearex mogł prowadzić 4:1, w rolę bramkarza wcielił się Szadurski. Gra w przewadze przyniosła jednak pożądany efekt w 24 minucie. Niepilnowany Dasaiev z najbliższej odległości po podaniu Śmiałkowskiego z narożnika boiska zdobył kontaktową bramkę. Ledwie 50 sekund później Dasaiev po akcji, którą pewnie będą pokazywać na szkoleniach, zdobył wyrównującego gola. Ostatnim podającym był Śmiałkowski. To jeszcze napędziło podopiecznych Orlando Duarte, którzy praktycznie zamknęli gospodarzy na ich połowie. Piast wypracował sobie kilka stuprocentowych okazji na objęcie prowadzenia, ale brakowało skuteczności lub na przeszkodzie stawał Bednarczyk. W końcu jednak bramka musiał paaść, a stało się to po klasycznej kontrze, którą rozpoczął i zakończył Mrowiec, ale tym, który otworzył mu drogę do bramki był Cadini. Potem to chorzowianie zdecydowali się na grę w przewadze, jednak gliwiczanie dobrze się bronili i to oni mieli kolejne okazje na zmianę wyniku. Najlepszej nie wykorzystał Wilk. Ostatecznie mecz zakończył się ważną wygraną Piasta, bo zwycięstwo w takich okolicznościach na trudnym powinno przełożyć się na większą pewność siebie.

Chorzów – 11.09.2021, g. 20:00
Clearex Chorzów – Piast Gliwice 3:4 (3:1)
1:0 – 0:18` Przemysław Dewucki
2:0 – 7:42`Mykyta Mozheiko
2:1- 10:17` Dominik Śmiałkowski (asysta Rafael Cadini)
3:1 – 19:09` Szymon Łuszczek
3:2 – 23:04` Rodrigo Dasaiev (asysta Domini Śmiałkowski)
3:3 – 23:54` Rodrigo Dasaiev (asysta Domini Śmiałkowski)
3:4 – 35:46` Mateusz Mrowiec (asysta Rafael Cadini)

Piast Gliwice: Marek Bugański (3), Tomasz Czech (8), Mateusz Mrowiec (9), Dominik Śmiałkowski (10), Rodrigo Dasaiev Dias Silva (12), Rui Carlos Pinto (17), Dominik Wilk (20), Michał Widuch (23), Hiram Celso Mascarehas Filho (33), Miguel Angelo Parreira Pegacha (77), Jakub Janiszewski (83), Rafael Nunes Cadini (93), Sebastian Szadurski (98), Maciej Mazur (99)
Trener: Orlando Duarte

Clearex Chorzów: Dominik Niemczyk (2), Dominik Jankowski (6), Mariusz Seget (7), Maciej Mizgajski (8), Krzysztof Salisz (9), Sebastian Brocki (10), Szymon Łuszczek (11), Olivier Nadolski (12), Przemysław Dewucki (13), Bartłomiej Sitko (14), Mateusz Bednarczyk (16), Szymon Cichy (17), Mykyta Mozheiko (20)