Trwa jeszcze przerwa w rozgrywkach o mistrzostwo Futsal Ekstraklasy, ale w klubach dużo się dzieje. Włodarze i trenerzy ten czas wykorzystują na przebudowę drużyn. Sami zawodnicy natomiast najczęściej trenują indywidualnie, albo jak ma to miejsce w Piaście pod okiem trenera do przygotowania fizycznego i kontrolą ze strony fizjoterapeutów.

W zespole z Areny zachodzą również zmiany personalne. Wiemy już kogo nie zobaczymy w nowym rozdaniu i jak to często ma miejsce niektórzy zawodnicy odeszli sami, a innym podziękowano.

Z gry w Piaście zrezygnował Łukasz Bogdziewicz.

– Chciałbym podziękować za poprzedni sezon całemu klubowi oraz wszystkim ludziom związanym z klubem za szanse rozwoju i pomoc. W szczególności dziękuję kolegom z szatni za wszystkie wspaniałe przeżyte chwile na boisku jak i poza nim. Poznałem tu wielu wspaniałych ludzi, których nigdy nie zapomnę. Chciałbym również podziękować wszystkim trenerom za wsparcie, naukę, cierpliwość i wszystkie cenne rady. To była dla mnie bardzo dobra lekcja futsalu pracować z Wami. Bardzo za to dziękuję i cieszę się, że mogłem pomóc klubowi w zdobyciu trzeciego miejsca w FE i dojścia do finału PP – napisał na swoim fanpage bramkarz Piasta.

Bogdziewicz zagrał we wszystkich meczach Pucharu Polski włącznie z finałem i nie zawiódł. W meczach ligowych 25 razy zasiadał na ławce, ale rzadko już z niej wchodził do gry. 25-letni zawodnik nie zdradził jeszcze, gdzie będzie kontynuował swoją przygodę z piłką.

Barw Piast nie będzie też bronił Allyson Amanttes. Brazylijczyk znany także z występów w Orle Jelcz Laskowice do drużyny z Areny dołączył w przerwie zimowej. Był podstawowym graczem. W rozgrywkach ligowych zdobył 3 bramki, zaliczył 4 asysty, tylke samo też zobaczył żółtych kartek. Amanttes ma już nowy klub. W przyszłym sezonie będzie grał we włoskiej Serie A2 – Ecocity Futsal Genzano.

– Miniony sezon był dla mnie dobry. Zdobyliśmy 2 medale, ale myślę, że mógłby skończyć się lepiej, ponieważ przegraliśmy finał w naszym domu. Dużo nauczyłem się w tym sezonie, szczególnie w grze defensywnej. Myślę, że odszedłem z Piasta jako lepszy zawodnik. To był najlepiej poukładany klub w jakim pracowałem! Piast jest na dobrej drodze, aby stać się najlepszym klubem w Polsce i będę kibicował, aby tak się stało. Wiele osób pracuje od środka na dobro graczy, a zawodnicy na to zasługują – powiedział Amanttes na zakończenie swojej przygody w niebiesko-czerwonych barwach.

W nowej kampanii nie zobaczymy również Michała Rabieja. Autor 4 bramek i 3 asyst w Ekstraklasie oraz strzelec ważnych goli w Pucharze Polski również zdecydował się na zmianę barw klubowych, mimo że sezon miał udany.

– Na pewno był to dla mnie wyjątkowy sezon, w którym mogłem trenować pod okiem jednego z najlepszych trenerów na świecie, grać z zawodnikami z absolutnego topu, jeżeli chodzi o polski futsal i walczyć o najwyższe cele. Dodatkowo zwieńczony medalem Futsal Ekstraklasy i finałem Pucharu Polski – zaznaczył „Rabuś”.

Ixemad González w minionym sezonie strzelił dla Piasta 13 bramek, zaliczył też 8 asyst, rozgrywając 26 spotkań. To dało mu 4 miejsce pod względem skuteczności. Zapamiętamy go przede wszystkim z goli strzelonych w ostatnich sekundach spotkań. Hiszpan zmienia jednak barwy klubowe.

– To był bardzo dobry sezon. Jako zespół skończyliśmy na 3 pozycji na Ekstraklasie, a finał puchar Polski przegraliśmy dopiero w rzutach karnych. Indywidualnie w czasie mojej gry z Piaście rozwinąłem się jako zawodnik i jako człowiek – podsumowuje IXI.

Na parkiecie Areny, przynajmniej jako zawodnika Piasta nie będziemy też oglądać Mateusza Szyszki.

– Dziękuję całej drużynie, trenerom oraz zarządowi za ten sezon. To była wspaniała przygoda. Trzymam kciuki i życzę, abyście walczyli o najwyższe cele – powiedział „Mati”, który w barwach Piasta zaliczył 1 trafienie i 1 asystę w Futsal Ekstraklasie, a wystąpił w 11 meczach. Częściej oglądaliśmy go w spotkaniach Pucharu Polski.

Już wcześniej natomiast z drużyna pożegnał się Dominik Solecki, który przeniósł się do Futsal Leszno.

Jeśli ktoś odchodzi, to ktoś musi przyjść. Wkrótce poinformujemy o tym, kto przedłużył kontrakt i kto dołączyć do drużyny Orlando Duarte.

Opracowanie: piast.gliwice.pl/futsal