Kolejne zawody i kolejne sukcesy zanotowali na swoim koncie młodzi szermierze Piasta Gliwice. W Radlinie rozegrano III edycję Pucharu Polski Juniorów Młodszych. Z bardzo dobrej strony na tym turnieju zaprezentowała się Paulina Ostrowska. Szpadzistka Piasta zajęła drugie miejsce.

Paulina w półfinale pokonała Magdę Ratynę z Muszkietera Gliwice 15:11. W finale zmierzyła się się Aleksandrą Szymańską. Zawodniczka Toruńskiej Szkoły Szermierki okazała się jednak lepsza od gliwiczanki zwyciężając 15:7.

Również w Radlinie rozgrywano turniej z okazji Dnia Dziecka.  W kategorii dzieci zwyciężyła Marysia Szczurowska. 7. miejsce na tych zawodach zajęła Amelia Szczepaniak.

W miniony weekend natomiast w hali sportowej w Sośnicy odbyły się Igrzyska Dzieci. W poprzednich latach te zawody rozgrywane były w Piekarach Śląskich, ale ze względu na pandemię tym razem najmłodszych szermierzy gościły  Gliwice. Była to VII edycja turnieju, który kończy sezon dla najmłodszych  adeptów białej broni. W hali w Sośnicy gościli więc zawodnicy z całej Polski.

W sobotę walczyli chłopcy. Z zawodników Piasta najlepiej wypadli Seweryn Gusta i Franciszek Drobczyk. Obaj zajęli trzecie miejsca  w kategorii młodzik. Po raz kolejny  formą błysnęła Hania Szczurowska, która nie dała szans rywalkom wygrywając w kategorii Zuchy.

– Finał zakończył się wynikiem 8:7 dla mnie, ale ciężko było go wygrać. Cały czas bowiem leciały duble, aż doprowadziłyśmy do wyniku 7:7. Wtedy dopiero udało mi się zadać te decydujące trafienie. Bardzo się stresowałam, bo niefajnie by było gdybym przegrała w Gliwicach – tak swój występ  podsumowuje Hania Szczurowska. Ósme miejsce w tej kategorii wiekowej zajęła Marysia Szydłowska.

W kategorii dzieci natomiast mocno kciuki trzymaliśmy za Marysię Szczurowską. Starsza siostra Hani wygrywała swoje walki różnicą 6-8 punktów. W półfinale jednak musiała uznać wyższość Łucji Drożdź ze Szpady Wrocław, przegrywając 9:10.

– Moja przeciwniczka wypracowała sobie na początku przewagę, a ja nie lubię gonić za wynikiem. Myślę, że to zadecydowało o wygranej mojej rywalki. Nie jestem zadowolona z tego trzeciego miejsca. Liczyłam przynajmniej na finał – przyznaje Marysia Szczurowska.

Dla tych całkiem najmłodszych adeptów szermierki sezon już się zakończył. Natomiast Młodzicy wystartują jeszcze w Mistrzostwach Polski.