Drużyna z rocznika 2012 prowadzona przez Roberta Walkowiaka i Rafała Mrozika wygrał fazę Eliminacje Miejskich w  turnieju Deichmann Minimistrzostwa i zagra w finale. Dzieci walczą o bardzo atrakcyjną nagrodę, bo wyjazd na mecz Ligi Mistrzów.

Turniej ten przeznaczony jest do dziewcząt i chłopców w wieku od 4 do 13 lat. Rozgrywane są  Eliminacje Miejskie w formie kilkutygodniowej ligi oraz Finały Miejskie (faza play-off). W obu fazach biorą wszystkie zgłoszone do turnieju zespoły. Drużyny z kategorii wiekowych U-9 i U-11 po wygraniu Eliminacji Miejskich mają możliwość powalczyć w ogólnopolskim Finale Finałów o nagrodę główną – wyjazd na mecz Ligi Mistrzów! Spośród wszystkich zgłoszonych drużyn, losuje się dwie ekipy szczęśliwców, których czeka niesamowita wycieczka do Dortmundu. Nikt nie odchodzi z pustymi rękoma. Każdy uczestnik za włożony trud i wielotygodniowe zmagania zostaje uhonorowany imiennym dyplomem i medalem

Pomysłodawcą i organizatorem Minimistrzostw jest Stowarzyszenie „Kochamy Sport”, działające wspólnie z partnerem tytularnym turnieju – firmą Deichmann. Co ciekawe, zespól nie występują pod klubowymi szyldami, ale wybierają sobie nazwę państw.

Rozgrywki rozpoczęły się 8 maja. 12 drużyn rywalizowało systemem każdy z każdym. Stowarzyszenie GKS Piast wystawiło trzy zespoły z rocznika 2012. przybrały nazwy:

1.Szkocja
2.USA
3.KUBA

Szkoci zakończyli te fazę na 1 miejscu z kompletem punktów, USA na 4, a Kuba 10. Faworytem fazy play off, która była rozgrywana w Tychach była więc Szkocja, czyli Piast I. Przed samym turniejem jednak organizatorzy nie dopuścili do rozgrywek aż 5 zawodników z ekipy Szkocji, rzekomo z braku ich zgłoszeń w Ekstranecie. Sytuacja o tyle kuriozalna, że nie jest to turniej organizowany przez PZPN, więc

w regulaminie nie ma obowiązku, aby zawodnik był obecny w tym systemie. Ponadto zawodnicy ci trenują w gliwickim klubie już od jesieni i wzięli udział w kilku turniejach. Ucierpiały te dzieci, które nie mogły zagrać w meczach oglądając je z trybun.  Ten manewr jednak na nic się zdał, bo i tak zwyciężyła drużyna Piatsa, tylko, że ta grajaća pod szyldem USA.

– Chłopcy pokazali ogromne serce i zaangażowanie. Dali z siebie więcej niż 100 procent. Sam byłem zaskoczony ich determinacją. W finale pokazali klasę i pokonali Argentynę, czyli Akademię Tychy 7:3 To zwycięstwo dało nam bilet na ogólnopolskie finały w Wałbrzychu, które odbędą się 26 czerwca – podsumowuje Robert Walkowiak – trener chłopaków z rocznika 2012.Trzymamy wiec kciuki za nasze piłkarskie nadzieje.

Skład USA
Serek  Leon
Ząbek Kacper
Kowal Mateusz (król strzelców Turnieju 27 goli)
Bielanis Jasiu
Kowalski Mateusz
Drożdzał Mateusz
Gal Filip
Dobrakowski Marek
Włodarski Kuba

Szkocja
Jakub Dybała
Ksawery Badura
Marcel Kondraciuk
Filip Kondraciuk
Leon Serek
Jasiu Bielanis
Bartek Rubaj
Kacper Ząbek
Miłosz Kyrcz

Kuba
Kacper Kozłowski
Kuba Przepaśniak
Tomasz Kachel
Bruno Wilk
Kacper Szafrański
Filip Otto
Bartek Stańczyk
Michał Zarzycki
Stefan Tomala

Trenerzy Robert Walkowiak i Rafał Mrozik