Futsalowa drużyna Piasta nie zdołała pokonać broniących się przed spadkiem Akademików z Wilanowa remisując 5:5. Mecz bardzo dobrze się zaczął dla ekipy Orlando Duarte, bo już po 10 minutach gliwiczanie prowadzili po golach Rafała Franza i Mateusza Mrowca 3:0.

To chyba trochę uśpiło czujność gości, bo w niespełna 15 sekund stracili dwa gole. Jeszcze przed przerwą za sprawą Dominika Soleckiego Piast zdobył czwartą bramkę.

Na drugą połowę gospodarze wyszli skoncentrowani i zdeterminowani w przeciwieństwie do gości, którzy przespali początek tej drugiej odsłony. W przeciągu minuty bowiem za sprawą Macieja Pikiewicza i Denysa Lifanova doprowadzili do wyrównania. Jeszcze Dasaiev przywrócił nadzieję niebiesko-czerwonym na wywiezienie kompletu punktów, ale ostatnie zdanie należało do gospodarzy. Na 5 minut przed końcem spotkania Bartosz Przyborek zdobył bramkę, która jeszcze przedłużą nadzieje Akademików na utrzymanie, a gliwiczanom odbiera na srebrny medal. Piast bowiem traci już do Constractu 4 punkty, a do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwa mecze.

AZS UW Wilanów – Piast Gliwice 5:5 (2:4)
0:1 – 6:08` Rafał Franz (asysta Sebastian Szadurski)
0:2 – 7:40` Mateusz Mrowiec (asysta Dominik Solecki)
0:3 – 10:32` Mateusz Mrowiec (asysta Sebastian Szadurski)
1:3 – 13:08 Tomasz Buczek
2:3 – 13:22 Michał Klaus
2:4 – 16:36 Dominik Solecki (asysta Dominik Wilk)
3:4 – 21:45 Maciej Pikiewicz