W zaległym meczu 27. kolejki spotkań o mistrzostwo Futsal Ekstraklasy – Piast Gliwice zremisował z LSSS Team Lębork 1:1. Bramkę dla gości zdobył były zawodnik drużyny z Areny Lucas Bonifacio. Wyrównał natomiast Ixemad Cabrera.

Drużyna z Lęborka ma już zapewnione utrzymanie, nie ma też szans, by włączyć się do gry o medale. Piast jeszcze gra o srebrny medal mistrzostw Polski. Większa presja ciążyła więc na gospodarzach tego spotkania i chyba dlatego podopiecznym Orlando Duarte od początku niewiele wychodziło. Być może gliwiczanie mieli tez jeszcze w głowach przegrany Puchar Polski. Goście natomiast, którzy w sobotę grali mecz z Cleareksem Chorzów, nastawili się na obronę i kontrataki. W pierwszej połowie jednak obu zespołom nie udało się stworzyć stuprocentowej sytuacji. Więcej z gry mieli gospodarze, ale nie przełożyło się to choćby na jednego gola.

Zaraz po przerwie goście przeprowadzili akcję, którą można określić jako najładniejszą tego meczu. Zakończył ją Lucasa Bonifacio celnym strzałem i drużyna z Pomorza objęła prowadzenie. To podziałało na wyobraźnię gospodarzy, któzy rzucili wszystko na jedną szalę, jednak ich ataki długo nie przynosiły efektu w postaci gola. Gliwiczanom udało się wyrównać dopiero w 36. minucie. Piłka po strzale Dominika Soleckiego trafiła w słupek, ale skutecznie dobił te uderzenie Ixemad Cabrera. Wtedy już Piast grał w przewadze. Taki rezultat nic jednak nie dawał gliwiczanom, bo Constract wygrał swój mecz i przeskoczył Piasta w tabeli. Do końca więc podopieczni Orlando Duarte grali z wycofanym bramkarzem, ale nie potrafili już pokonać golkipera z Lęborka. Beniaminek zdołał więc urwać punkty faworytowi, co można uznać za niespodziankę. Niewątpliwie jednak niebiesko-czerwoni wpadli w dołek mentalny, bo potencjał sportowy mają zdecydowanie większy niż pokazują to ostatnio na parkiecie. To był czwarty remis z rzędu.

Arena Gliwice – 09.05.2021, g. 14:00
Piast Gliwice – LSSS Team Lębork 1:1 (0:0)
0:1 – 20:52 Lucas Bonifacio Dos Santos
1:1 – 35:08` Ixemad Jose Gonzalez Cabrera (asysta Dominik Solecki)

Piast Gliwice: Marek Bugański (3), Dominik Solecki (8), Mateusz Mrowiec (9), Rodrigo Dasaiev Dias Silva (12), Łukasz Groszak (14), Mateusz Szyszko (16), Michał Rabiej (17), Allyson Mendes Amantes (19), Dominik Wilk (20), Michał Widuch (23), Ixemad Jose Gonzalez Cabrera (24), Alexsander De Lima Soares (27)

LSSS Lębork: Mateusz Madziąg (2), Piotr Łapigrowski (3), Tomasz Gniba (5), Krzysztof Witkowski (7), Artur Narewski (11), Vitaliy Kolesnik (15), Andre Luiz De Lima Silva (17), Lucas Bonifacio Dos Santos (20), Eric Tabares Villalba (29), Rafał Łapigrowski (33), Kacper Zelma (99)