W minioną sobotę w Radlinie odbyły się Mistrzostwa Śląska Młodzików w Szpadzie. Tak jak to miało miejsce tydzień temu na MŚ Juniorów Młodszych, tak i tym razem turniej zdominowali gliwiczanie. Numerem 1 na tych zawodach był Błażej Kurowski.

W turnieju indywidualnym szpadzista Piasta nie dał żadnych szans rywalom. W półfinale pokonał Mateusza Mroza z Muszkietera Gliwice 12:6. W walce o złoty medal pewnie wygrał z Tymoteuszem Huwerem z RMKS Rybnik w stosunku 12:7. To pierwszy tak spektakularny sukces 14-latka i  wychowanka fechtmistrza – Macieja Chudzikiewicza.

Syn dwukrotnego medalisty mistrzostw Europy i byłego najlepszego szermierza Polski – Bartłomieja Kurowskiego poprowadził również drużynę do tytułu Mistrza Śląska. Razem z nim w zespole walczyli Franciszek Drobczyk, Seweryn Gusta i Maksymilian Szczepaniak. Nasza czwórka w finale pewnie pokonała gospodarzy – Górnik Radlin 36:24.

Mistrzowie Śląska Młodzików 0 2021 – foto: Tomasz Szczepaniak

Z medalami z tych mistrzostw wróciły też szpadzistki Muszkietera i Piasta. Oliwia Janeczek sięgnęła po srebro Marta Ratyna i Marysia Szczurowska stanęły na trzecim stopniu podium.

Sukcesem gliwiczanek zakończył się turniej drużynowy. Złoty medal wywalczyła drużyna Muszkietera Gliwice. Podopieczne Piotra Markowicza walczące w składzie: Janeczek, Majerek, Ratyna, Szymczyk w finale pokonały TS Górnik Radlin 36:22. Trzecie miejsce w tych mistrzostwach zajął zespół Piasta. Brązowe medale na szyi zawiesiły: Gusta, Jędrzejec, Szczurowska, Szydłowska. Piastunki w meczu o trzecie miejsce pokonały Pałac Młodzieży 36:23.

Już w najbliższy weekend natomiast w Gliwicach zostanie rozegrany turniej o Stalową Klingę Hutnika, będący jednocześnie Pucharem Polski w Szpadzie i Memoriał Antoniego Franza – turniej drużynowy.