rocznik2004Najmłodsi adepci piłkarskiego rzemiosła zimową porą  przygotowują się do wiosny, m.in. biorąc udział w turniejach. Niedawno mieliśmy okazję zakomunikować, że chłopcy z rocznika 2003 wygrali turniej w Rybniku.W miniony weekend w ich ślady próbowali pójść  o rok młodsi koledzy i  prawie im się to udało. Prawie, bo w turnieju Cider Cup 2014, który został rozegrany w Radzionkowie,  zajęli drugie miejsce.

Jesteśmy na Facebooku – dołącz do nas teraz!

Nasze nadzieje na przyszłość  w meczach grupowych nie dały szans swoim rywalom, kolejno  wygrywając dwa spotkania, a  jedno remisując. Dało im to  I miejsce w grupie, premiowane grą w półfinale.

W walce o finał, przeciwnikiem Piasta Gliwice była drużyna Sparty Lubliniec.  Po emocjonującym spotkaniu obfitującym w wiele ciekawych akcji, zarówno w ataku jak i obronie z awansu do finału cieszyli się niebiesko-czerwoni młodzi wojownicy,  którzy  po celnym trafieniu  Oskara Bernatka pokonali Spartan 1:0

W finale, Piastunki zmierzyły się z gospodarzami turnieju, drużyną – Ruchu Radzionków I.   Po ciężkim boju nasi chłopcy musieli po raz pierwszy na tym turnieju  uznać wyższość swoich rywali, przegrywając mecz 0:2.  Ostatecznie  zajęli więc drugie, ale wysokie  II miejsce w całym turnieju.

Na pochwałę  zasługują wszyscy zawodnicy Piasta: za styl gry, zaangażowanie, ambicję i poświęcenie, ale szczególne wyróżnienie należy się  Bruno Śledzińskiemu, który został uznany przez trenerów i organizatorów najlepszym bramkarzem turnieju, za co zresztą otrzymał wspaniałą statuetkę.

Wyniki meczów grupowych:

UKS Trójka Tarnowskie Góry – Piast Gliwice  0:2
bramki: Oskar Bernatek  x2

Piast Gliwice  –  Ruch Radzionków II 1:0
bramka: Jakub Mika

Piast Gliwice – Gwarek Zabrze  1 : 1
bramka: Bartłomiej Orlikowski


Klasyfikacja generalna turnieju Cider Cup 2014

I miejsce     Ruch Radzionków I

II miejsce    Piast Gliwice

III miejsce   Sparta Lubliniec

IV miejsce  Gwarek Zabrze

V miejsce    Polonia Bytom

VI miejsce   Ruch Radzionków II

VII miejsce  UKS Trójka Tarnowskie Góry

VIII miejsce Znicz Kłobuck

Piast walczył w składzie: 1. Grzesikiewicz Gracjan, 2. Śledziński Bruno, 3. Janik Mikołaj, 4. Tarczyński Tytus, 5. Tasikas – Lech Aleksandros, 6. Kukuła Filip, 7. Wysoczański – Jankowicz Tomasz, 8. Orlikowski Bartłomiej, 9. Mika Jakub, 10. Cebula Jakub, 11. Łukasik Dawid, 12. Bernatek Oskar
Trener: Błażej Bieniaszewski