Mariusz-PiekarskiBez względu na to, na jakim miejscu Piast zakończy rozgrywki, to i tak gliwiczanie zostaną określeni największą niespodziankę mijającego sezonu. Latem, ubiegłego roku prawie wszyscy skazywali beniaminka na walkę o utrzymanie. Jeszcze w przerwie zimowej nie brakowało głosów, że gliwiczanie mimo dobrej postawy jesienią, dalej będą bronić się przed spadkiem, co zresztą przyznawali sami trenerzy drużyny z Okrzei.  Co mówią piłkarscy eksperci  na dwie kolejki przed końcem rozgrywek o postawie Piasta?  – Zobacz VIDEO

 

Mariusz Piekarski – Piast to beniaminek. Ma za sobą fajny sezon, trzeba podkreślić, że to co mają, to wywalczyli na boisku. Nikt im tego nie podarował. Od wielu  kolejek wszyscy są zaskoczeni postawą tej drużyny.

Maciej Murawski – Piast ma szeroką kadrę, ma zdolnego, młodego trenera, jest na fali wznoszącej. Jest to też zespół, który zdobywa bardzo dużo bramek po stałych fragmentach gry, a to duży atut.

Tomasz Kiełbowicz – Trenerzy Piasta potrafili zrobić z drużyny, która awansowała do ligi, stworzyć zespół, który liczy się w naszym kraju i potrafi wygrywać z drużynami, które przez ostatnie lata decydowały o obliczu naszej ekstraklasy.

źródło:   T-Mobile Ekstraklasa/x-news