W tym turnieju nie ma przegranych, wszyscy są wygranymi – powiedział tuż po zakończeniu I-go Turnieju Orlików prezes Stowarzyszenia GKS Piast – Grzegorz Jaworski. Wypowiedź ta podsumowuje imprezę, która odbyła się w minioną sobotę na stadionie przy ul Robotniczej. Wzięło nim udział ponad 120 dzieci z rocznika 2004,  reprezentujących 9 klubów. Tyle samo zasiadło na trybunach , by kibicować swoich pociechom. Impreza była bardzo udana pod każdym względem. Oprócz frekwencji dopisała pogoda, a i emocje, które towarzyszyły poszczególnym meczom były jak z prawdziwych stadionów,

Organizatorem tego turnieju było Stowarzyszenie GKS Piast Gliwice. Turniej wsparło Miasto Gliwice oraz grupa sponsorów. Dzięki temu wszyscy uczestnicy wyjeżdżali z Gliwic uśmiechnięci i z cennymi nagrodami.  Zanim jednak zawodnicy i trenerzy odebrali je z rąk organizatorów rozegrano aż 29 spotkań, które wyłoniły najpierw najlepsze drużyny w poszczególnych grupach, a potem zespoły, które zajęły pierwsze trzy miejsca. Zwyciężyła bezapelacyjnie najlepsza drużyna, którą okazało się Zagłębie Sosnowiec. Sosnowiczanie w finale, po rzutach karnych pokonali Promotor Górnika Zabrze 2:1. Gliwice były reprezentowane przez dwa zespoły  Piasta. Pierwszy zajął szóste miejsce, drugi zakończył rywalizacje an 9 lokacie. Dla dzieci nie miało to jednak znaczenia. Cieszyły się z każdej strzelonej bramki, każdego udanego zagrania. Wybrano najlepszego zawodnika, najlepszego strzelca i bramkarza. Z każdej z drużyn wyróżniono też najlepszych młodych piłkarzy.

Nie zabrakło również właściwej otoczki. Mamy przygotowały całą kolekcję pysznych ciast, były też kiełbaski z grilla, a rodzice postarali się o nagłośnienie, aby czuć było atmosferę prawdziwego stadionu. W przerwach pomiędzy meczami grał zespół Styl V.I.P.

Głównym kierownikiem zamieszania był Zygmunt Kajda, szef szkolenia w GKS Piast, ale turniej nie byłby tak udany, gdyby nie wsparcie rodziców, którzy oczywiście bezinteresownie zaangażowali się na całego w organizację zawodów. Tak licznych nagród i prezentów  nie byłoby , gdyby nie Miasto Gliwice, które wsparło zawody finansowo i sponsorzy. Wszystkich w imieniu organizatorów dziękujemy.

TUTAJ PEŁNE SPRAWOZDANIE Z TURNIEJU PLUS  FOTORELACJA