We wtorek Michał Widuch i Dominik Solecki wyjechali na zgrupowanie reprezentacji Polski w Futsalu, która na przełomie stycznia i lutego weźmie udział w turnieju  preeliminacyjny do mistrzostw Europy.

Widuch to podstawowy bramkarz drużyny, która występuje w Arenie, a Solecki to najskuteczniejszy strzelec niebiesko-czerwonych. Obaj ostatnio są w wysokiej formie. Solecki dobrą dyspozycję podkreślił dwoma bramkami strzelonymi w meczu z Cleareksem Chorzów.

–  Cieszą gole, ale radość byłaby większa, gdybyśmy wygrali ten mecz. Nie mniej jednak na zgrupowanie kadry  pojadę podbudowany tym, że forma dopisuje, ale też nie ma co wpadać w samo zachwyt. Mecze reprezentacji to co innego, niż liga. Poziom trochę wyższy. Czekają nas trzy bardzo ważne spotkania, które musimy rozstrzygnąć na swoją korzyść – podkreśla Dominik Solecki.

Turniej preeliminacyjny do mistrzostw Europy obędzie się na Malcie. Polacy zagrają z Grecją (29 stycznia o godzinie 20:00), Szwecją (30 stycznia o godzinie 20:00) i Maltą (1 lutego o godzinie 20:00).

Bezpośredni awans do fazy Main Round, czyli zasadniczych kwalifikacji, uzyska zwycięzca grupy. Na pewno co najmniej drugi zespół zagra w barażach o nie, a być może także i trzeci.

Polacy do tych spotkań będą się przygotowywać w Gdańsku. Na Maltę wylecą w niedzielę

Źródło: piast.gliwice.pl/futsal