W inauguracyjnym rundę rewanżową meczu w Futsal Ekstraklasie – Piast Gliwice przegrał na wyjeździe z Rekordem Bielsko Biała 1:5. Honorową bramkę dla niebiesko-czerwonych zdobył Rafał Franz.

W przerwie między rundami do drużyny Piasta  dołączyło trzech zawodników: Groszak, Barański i Mrowiec. Cała ta trójka znalazła się w kadrze na to spotkanie i zagrała.  Na początku jednak Orlando Duarte postawił na dobrze mu już znanych zawodników.

Tak jak się spodziewano, to gospodarze od początku byli częściej przy piłce, ale goście bronili się mądrze, a gdy przejęli piłkę, przechodzili do kontrataku. Pierwszą sytuację na zdobycie gola mieli jednak bielszczanie, jednak Michał Marek trafił w poprzeczkę. Gliwiczanie też mieli swoje okazje, ale bardzo dobrze  bronił Bartek Nawrat, który zatrzymał strzały Soleckiego i Franza. Widuch natomiast czyste konto zachował do 15 minuty. Wtedy to bielszczanie przejęli piłkę na własnej połowie i wyszli z kontrą, którą precyzyjnym strzałem z podania Kubika zakończył Michał Marek i Rekord objął prowadzenie 1:0. 90 sekund później gospodarze zadali drugi cios. Korpela zagrał do Marka, a ten obrócił się z piłką i mocnym uderzeniem zaskoczył bramkarza Piasta po raz drugi.  To na jakiś czas zniechęciły gliwiczan do walki, a miejscowi też nie kwapili się do zdobycia kolejny bramek, stąd końcówka pierwszej połowy nie była zbyt widowiskowa dla kibiców. Generalnie jednak pierwsze 20 minut stało na wysokim poziomie i było dużo jakości.

Gospodarze wyszli na drugą połowę z mocnym postanowieniem, żeby jak najszybciej zamknąć ten mecz. Już w przeciągu 180 sekund stworzyli sobie trzy okazje na podwyższenie wyniku. To jednak Piast był bliższy zdobycia gola. W 25 minucie Mrowiec stanął oko w oko z Nawratem, ale strzelił obok bramki. Niewykorzystana okazja zemściła się w tej samej minucie. Gliwiczanie źle ustawili się przy wznawianiu gry przez gospodarzy, co bezlitośnie wykorzystał Marek, kompletując hat-tricka. Niespełna minutę później Nawrat wyrzucił piłkę ręką z własnego pola karnego. Victor chciał  ją wybić głową, ale zrobił to tak niefortunnie, że przelobował Widucha i podał do Janovskiego, który mógł z zamkniętymi oczami umieścić ją w bramce.  Zaraz potem Orlando Duarte zdecydował się wziąć czas i na grę z lotnym bramkarzem. Słuszna to była decyzja, bo jego zespół nie miał już nic do stracenia. W 32 minucie Bugański przejął piłkę, zagrał do Grzywy  a ten wyłożył ją  Franzowi który mocnym uderzeniem pokonał Nawrata.  Dla „Franka” była to 201 bramka w Futsal Ekstraklasie, ale pewnie ucieszyła go bardziej, bo zdobył ją w hali, gdzie nie raz przeżywał bardzo miłe chwile w swojej sportowej karierze. W 33 minucie Surmiak wykorzystał to, że nie było nikogo między słupkami bramki Piasta i zdobył piątego dla Rekordu gola. Jak się miało okazać, więcej bramek kibice już w tym spotkaniu nie zobaczyli.

Wynik nie jest korzystny dla Piasta, ale dla Orlando Duarte z pewnością był to bardzo wartościowy mecz, bo szkoleniowiec miał okazję przyjrzeć się jak na tle najlepszej polskiej drużyny poradzą sobie  jego podopieczni. Zobaczył też, że można liczyć na Groszaka, który w drugiej połowie zastąpił Widucha . „Grochu” popisał się kilkoma udanymi interwencjami, broniąc nie tylko strzały, ale też w sytuacji sam na sam. Na parkiecie również zameldował się Barański, dając sygnał, że jest gotowy, by walczyć o stałe miejsce w składzie.

Rekord Bielsko Biała – Piast Gliwice 5:1 (2:0)
1:0 – 14:33` Michał Marek
2:0 – 16:59` Michał Marek
3:0 – 24:50` Michał Marek
4:0 – 25:42`Jan Janovsky
4:1  – 31:28` Rafał Franz (asysta Marcin Grzywa)
5:1 – 32:49`  Kamil Surmiak

Piast Gliwice: Marek Bugański (3), Wojciech Wołongiewicz (6), German Romero Amaro (9), Marcin Grzywa (10), Dominik Solecki (11), Michał Cygnarowski (18), Michał Grecz (20), Victor Tavarez Dos Santos (21), Łukasz Groszak (22), Michał Widuch (23), Rafał Franz (33), Paweł Barański (67), Mateusz Mrowiec (97), Sebastian Szadurski (98)
Trener: Orlando Duarte

Rekord: Rekord Bielsko-Biała: Kacper Burzej (1), Kamil Surmiak (5), Łukasz Biel (7), Tomasz Gąsior (8), Artur Popławski (9), Paweł Budniak (10), Alex Viana Da Silveira Junior (11), Jani Korpela (13), Krzysztof Iwanek (19), Oleksandr Bondar (20), Michał Marek (21), Michał Kubik (23), Jan Janovsky (27), Bartłomiej Nawrat (84)