Trwa dobra passa futsalistów Piasta, którzy pozostają niepokonani od pięciu kolejek. W swoim dziewiątym meczu w tym sezonie gliwiczanie wygrali z MOKS Słoneczny Stok Białystok 6:1. Bramki dla niebiesko-czerwonych strzelali: Michał Grecz (2), German Romero (2), Victor i Dominki Solecki po 1.

Do tego meczu podopieczni Orlando Duarte przystępowali już bez swojego lidera – Douglasa. Brazylijczyk, zgodnie zresztą  z zapowiedzią jeszcze przed końcem rundy opuścił Polskę, by dołączyć do swojej żony, która przebywa w Kuwejcie. Do Białegostoku nie pojechał też jeszcze Rafał Franz, który   odbudowuje  formę po kilku miesięcznej przerwie w treningach. Szkoleniowiec Piasta musiał więc znaleźć nowe ustawienie na parkiecie – takie, aby zniwelować brak tych dwóch graczy i jak pokazał przebieg tego spotkania, udało się to zrobić.

W zespole z Białegostoku grają głównie zawodnicy z dużego boiska, co przekłada się na bardziej fizyczną grę. Stąd też od początku tego spotkania było dużo walki, co przekładało się na liczne faule. Już w 16 minucie gliwiczanie mieli pięć przewinień na koncie. W międzyczasie obie strony stworzyły sobie po kilka sytuacji, które mogły zakończyć się golem.  Obaj bramkarze dobrze jednak byli przygotowani do tego pojedynku. Pod koniec 18 minuty Solecki zagrał do Germana, ten zdecydował się na indywidualną akcję, łatwo minął dwóch graczy gospodarzy i mocny strzałem otworzył wynik tego spotkania. Po stracie gola trener gospodarzy wziął czas, a po wznowieniu gry Kożuszkiewicz stanął oko w oko z Widuchem ale golkiper Piasta wygrał ten pojedynek. Te ostatnie minuty były trudne dla gości, bo musieli   uważać, aby nie złapać szóstego faulu. Przetrwali jednak i dowieźli do połowy korzystny dla siebie wynik, a nawet mieli okazję, aby go podwyższyć.

1:0 to nie był rezultat, który rozstrzygał cokolwiek. Przy takie grze jaka zaprezentowały oba zespoły można było się spodziewać, że padną jeszcze gole i tak się stało, ale trzeba było czekać do 29 minuty. Wtedy piłkę przechwycił German, szybko zagrał do Victora, a ten mimo że przed sobą miał zawodnika i bramkarza gospodarzy  umieścił ją w siatce.  Ledwie 40 sekund później Piast prowadził 3:0. Po wznowieniu gry z autu- Grecz przerzucił futsalówkę w poprzek boiska do Victora, ten spod końcowej już linii odegrał mu ją i  rozgrywający  gości wpisał się na listę strzelców. Była to już solidna przewaga, ale gliwiczanie cały czas motywowani przez swojego trenera nie zamierzali na tym poprzestać. W 36 min, kiedy to bramkarz gospodarzy zdecydował się wspomóc zawodników z pola, German zderzył się z Citko, ten drugi przewrócił się i domagał faulu, w tym czasie Solecki strzałem z własnej połowy do pustej bramki posłał piłkę do bramki. Sędzia nie odgwizdał szóstego przewinienia tylko uznał gola i zrobiło się 4:0. Gospodarze ambitnie do końca dążyli do zdobycia honorowej bramki, ale w 38 min Lisnychenko stracił piłkę na rzecz Germana, który wyprowadził kontrę, a zakończył ją Grecz podwyższając wynik na 5:0. Minutę później, gdy białostoczanie znów zdecydowali się grać z lotnym bramkarzem, tym razem piłkę przechwycił Marcin Grzywa, a celnym strzałem z własnej połowy popisał się German, podkreślając swój dobry występ. Na sekundę przed końcem meczu Osypiuk zagrał do Lisnychenki, który strzałem z 3 metrów zdobył honorowego dla Słonecznych gola.

Trzy zdobyte punkty mocno poprawiły pozycję w tabeli, ale teraz gliwiczan czeka trudny mecz. Już w czwartek 28 listopada w zaległym spotkaniu Piast podejmować będzie FC Toruń. Orlando Duarte nie będzie jednak mógł skorzystać z usług Dominika Soleckiego 9 marka Bugańskiego,  obaj będą  pauzować za cztery żółte kartki.

MOKS Słoneczny Stok Białystok – Piast Gliwice 1:6 (0:1)
0:1 – 17:50` German Romero (asysta Dominik Solecki)
0:2 – 28:22` Victor Tavarez (asysta German Romero)
0:3 – 29:01` Michał Grecz (Victor Tavarez)
0:4 – 35:57` Dominik Solecki
0:5 – 37:22` Michał Grecz (asysta German Romero)
0:6 – 38:24` German Romero (asysta Marcin Grzywa)
1:6 – 39:59` Vitalii Lisnychenko

Piast Gliwice: Paweł Grzywa (1), Marek Bugański (3), Wojciech Wołongiewicz (6), German Romero Amaro (9), Marcin Grzywa (10), Dominik Solecki (11), Karol Czyszek (17), Michał Cygnarowski (18), Michał Grecz (20), Victor Tavarez Dos Santos (21), Michał Widuch (23), Sebastian Szadurski (98)
Trener: Orlando Duarte

MOKS Słoneczny Stok Białystok: Mateusz Lisowski (3), Adrian Citko (5), Łukasz Gryko (6), Tomasz Dzierzgowski (7), Krzysztof Kożuszkiewicz (8), Michał Osypiuk (9), Vitalii Lisnychenko (10), Piotr Skiepko (11), Szymon Danilewicz (17), Mateusz Prolejko (21), Wojciech Zalewski (23), Norbert Jendruczek (28)