Klaudiusz Hirsch nie będzie już prowadził futsalowej drużyny Piasta. Pałeczkę po nim przejmują Rafał Barszcz i Jacek Podgórski.

Obaj są doskonale znani nie tylko w gliwickim środowisku popularnej w tym mieście „halówki”. Barszcz swoją przygodę z profesjonalnym futsalem zaczynał w Cleareksie Chorzów. Potem prowadził GAF Gliwice, Drużynę tę przejął po awansie do Futsal Ekstraklasy, awansował z nią do finału Pucharu Polski, a rozgrywki zakończył na szóstym miejscu.  Potem pracował w Pyskowicach, jako prezes, trener i  marketingowiec w  ITD24 Remedium.

Rafał Barszcz

Razem z nim zespół najpierw do sezonu, a potem do kolejnych spotkań będzie przygotowywał Jacek Podgórski. ”Kolba” jeszcze niedawno samodzielnie prowadził  niebiesko-czerwonych. Funkcję tę objął jak z bycia trenerem Piasta zrezygnował Sebastian Wiewióra.  Podgórski bliski był nawet zdobycia medalu Polski. Ostatecznie zakończył rozgrywki na szóstej lokacie.

Jako zawodnik odnosił wiele sukcesów. Niewątpliwie największym był udział w mistrzostwach świata jako reprezentant Polski. Turniej ten odbył się w 1992 roku w Hong Kongu. Jako trener zaczynał od szkolenia bramkarzy w Nbit Gliwice. Miał też zaszczyt szkolić bramkarzy reprezentacji Polski jako jeden z trenerów kadry narodowej. Całkiem niedawno zdobył licencję UEFA Futsal B. Biorąc pod uwagę jego ogromne doświadczenie, ma więc odpowiednie przygotowanie praktyczne i teoretyczne do prowadzenia drużyny. Niewątpliwie bardzo istotne tez jest, że „Kolba” to gliwiczanin. Tu grał w futsal, mieszka i pracuje i jest też zagorzałym fanem Piasta Gliwice z dużego boiska. Niewątpliwie drużyna Piasta trafiał w dobre ręce.

źródło: piast.gliwice.pl/futsal