Zbigniew-MessnerZ żalem  zawiadamiamy, że Piast Gliwice stracił kolejnego, wiernego sympatyka.  Dziś dotarła do nas  smutna wiadomość, że w wieku 85 lat, po krótkiej chorobie zmarł Zbigniew Messner, działacz i były prezes Piasta.  Funkcję tą pełnił od grudnia 1963 roku do 30 lipca 1968 roku. Na okres prezesury Messnera przypada największy w historii klubu sukces – zdobycie przez Egona Franke złotego medalu olimpijskiego we florecie.

W 1964 roku miała też miejsce fuzja, która zmieniła piłkarską mamę Gliwic. Wtedy z połączenia kilku klubów powstał GKS „Piast” Gliwice. W pierwszej fazie Piastnukom za prezesury Messnera się nie wiodło, ale w tym czasei zostały zbudowane tak solidne podstawy klubu, że potem niebiesko-czerwoni przez prawie 20 lat grali nieprzerwanie na zapleczu ówczesnej pierwszej ligi.

Jego droga życiowa rozpoczęła się w Stryju, gdzie się urodził 13 marca 1929 r. Powojenne przesunięcie granic Polski na Zachód spowodowało, że jako 16-latek, z tysiącami Polaków z Kresów, opuszcza z rodzicami i dwoma młodszymi braćmi rodzinne strony, wybierając Polskę. W 1945 roku, po miesiącu, w bydlęcych wagonach, dotarli do Mielca. Stąd już było prościej i można było, na własny rachunek, dotrzeć na Śląsk, do opustoszałych po przejściu frontu Gliwic. Jak Gliwice, to tylko Piast. Stale martwił się o los  klubu, którego był prezesem przez sześć lat i któremu kibicował do końca swoich dni.

Zbigniew Messner nie zasłynął jednak jako tylko jako prezes Piast. W czasach PRL-u pełnił fukcję premiera, był też posłem  na Sejm PRL kadencji, profesor, ekonomista, pracownik naukowy.

Cześć jego pamięci