Gra kontrolna – 8.07.2020, 12:45 – (Arłamów Arena)
Puszcza Niepołomice – Piast Gliwice 1:2 (0:1)
Lucjan Klisiewicz 75 – Dominik Steczyk 30, Michał Żyro 53

Piast Gliwice: Jakub Szmatuła (35 Karol Szymański, 60 Patryk Królczyk) – Martin Konczkowski (35 Bartosz Rymaniak), Tomáš Huk (60 Arkadiusz Pyrka), Jakub Czerwiński (35 Piotr Malarczyk), Mikkel Kirkeskov (35 Jakub Holúbek) – Dominik Steczyk (46 Tomasz Mokwa), Tomasz Jodłowiec (46 Patryk Sokołowski), Patryk Lipski (46 Javier Ajenjo Hyjek), Kristopher Vida (46 Sebastian Milewski), Gerard Badía (46 Tiago Alves, 85 Michał Rakowiecki) – Piotr Parzyszek (46 Michał Żyro, 75 Karol Stanek).

Puszcza Niepołomice: (I połowa) zawodnik testowany – Erik Čikoš, Michał Czarny, Marcin Stefanik, Mateusz Bartków – zawodnik testowany, Michal Klec, Jakub Serafin, Mateusz Skrzypczak, Bartosz Żurek – Jewhen Radionow. (II połowa) zawodnik testowany – Konrad Stępień, Longinus Uwakwe, Mateusz Bartków, Michał Mikołajczyk, Wiktor Żytek, Bartosz Żurek, zawodnik testowany, zawodnik testowany, zawodnik testowany, zawodnik testowany.

Zima

15 stycznia 2021, 13:30 – Kumköy (Ekodizayn Spor Kompleksi)
Piast Gliwice 2-1 Zoria Ługańsk
Tomáš Huk 6, Patryk Lipski 57 – Władłen Jurczenko 85 (k)

W pierwszym meczu kontrolnym rozegranym na zgrupowaniu w Antalya Piast Gliwice pokonał czwartą drużynę ukraińskiej Ekstraklasy – Zorię Ługańsk 2:1. Bramki dla drużyny z Okrzei strzelali Tomas Huk i Patryk Lipski.

Pierwszy gol padł po dośrodkowaniu Lipskiego, a akcję kończył Huk. Drugie trafienie to już samodzielne dzieło Lipskiego. Zoria wyrówanła strzałem z rzutu karnego. W meczu nie zagrali wszyscy zawodnicy obecni na zgrupowaniu, ale trener dał szansę pokazania się mlodycm piłkarzom.

Piast Gliwice: 26. František Plach (46, 1. Jakub Szmatuła) – 20. Martin Konczkowski (66, 29. Remigiusz Borkała), 5. Tomáš Huk (46, 28. Bartosz Rymaniak), 4. Jakub Czerwiński, 14. Jakub Holúbek (80, 99. Mateusz Winciersz) – 77. Arkadiusz Pyrka (46, 21. Gerard Badía), 17. Patryk Lipski (85, 40. Michał Zachciał), 18. Patryk Sokołowski (46, 17. Sebastian Milewski), 6. Michał Chrapek (46, 3. Tomasz Jodłowiec), 10. Kristopher Vida (66, 5. Tomáš Huk) – 11. Michał Żyro (46, 16. Dominik Steczyk).

Zoria Ługańsk: 23. Nikola Vasilj (46, 73. Mykyta Szewczenko) – 90. Denys Faworow (46, 7. Władysław Koczerhin), 15. Witalij Wernydub, 3. Joel Abu Hanna, 6. Juninho (60, 98. Władysław Jemeć) – 9. Jehor Nazaryna, 21. Dmytro Iwanisenia, 25. Serhij Hryń (46, 11. Władłen Jurczenko), 10. Dmytro Chomczenowśkyj (55, 19. Danyjił Ałefirenko) – 99. Ołeksandr Hładkyj (46, 28. Artem Hromow), 96. Allahyar Sayyadmanesh (46, 22. Władysław Kabajew).

żółte kartki: Szmatuła, Lipski – Wernydub, Jurczenko.

21 stycznia 2021, 13:00 – Kumköy (Ekodizayn Spor Kompleksi)
Piast Gliwice –  FK Proleter (Nowy Sad) 4-1 (2:1)
Jakub Świerczok 18`, 32`, 57`, Tomasz Jodłowiec 78` – Filip Knežević 45 (k)

W drugim i zarazem ostatnim sparingu rozegranym na zgrupowaniu w Turcji Piast pokonał szósty zespół serbskiej Ekstraklasy – FK Proleter  4:1.  Trzy bramki w tym meczu zdobył Jakub Świerczok, który tym samym potwierdził, że wciąż jest w  wysokiej formie strzeleckiej.

Waldemar Fornalik na pierwszą połowę wystawił jedenastkę, która może wyjść za tydzień przeciwko Wiśle Kraków, a jeśli nastąpią korekty, to pewnie będą nieznaczne. Od początku zagrał Jakub Świerczok i już w 18. minucie strzałem głową pokonał on serbskiego bramkarza. Dokładnie w 32 minucie napastnik ten wyszedł sam na sam i podwyższył wynik na 2:0. Przy dość pewnym prowadzeniu szkoleniowiec Piasta jeszcze przed przerwą przeprowadził pierwsze zmiany. Huka i Lipskiego zastąpili Malarczyk i Jodłowiec. Już w doliczonym czasie gry rywale zdołali jednak wbić kontaktowego gola i jak się miało okazać ostatniego.

Po przerwie nastąpiły kolejne zmiany, ale na boisku pozostał Jakub Świerczok, który w 56. minucie strzałem z rzutu karnego podwyższył wynik na 3:1. Gliwiczanom było mało i w 78 min ładnym strzałem zza linii pola karnego popisał się Tomasz Jodłowiec. Więcej bramek już nie padło, ale wygrana 4:1 robi wrażenie i daje nadzieję na dobry start w rundzie wiosennej, która rozpocznie się już 31 stycznia.

W piątek drużyna Piasta zakończy pobyt w Turcji i wróci do Gliwic. W ostatnim tygodniu gliwiczanie będą się już przygotowywać na dostępnych obiektach, prawdopodobnie w Kamieniu/Rybnik, bo w Gliwicach nie ma boiska ze sztuczną nawierzchnią a tylko takie teraz dają możliwość trenowania przy aktualnych warunkach pogodowych.

Piast Gliwice: 26. František Plach – 20. Martin Konczkowski (52, Bartosz Rymaniak), 4. Jakub Czerwiński (83` Tomas Huk), 5. Tomáš Huk (37, Piotr Malarczyk), 14. Jakub Holúbek (83 Winciersz) – 21. Gerard Badía (70, Kristopher Vida), 17. Patryk Lipski (37, Tomasz Jodłowiec), 16. Dominik Steczyk (49, Arkadiusz Pyrka), 18. Patryk Sokołowski, 6. Michał Chrapek (83 Tomasz Mokwa) – 70. Jakub Świerczok (70, Tiago Alves).

FK Proleter (Nowy Sad): (skład wyjściowy) Nikola Petrić – Branislav Milošević, Nikola Marjanović, Dušan Joković, Bojan Kovačević – Branislav Jovanović, Jovan Ilić – Stefan Tomović, Viktor Živojinović, Filip Knežević – Milan Mirosavljev.